სამინისტრომ შეწყალების კომისიას მიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისრტრომ შუამდგომლობით მიმართა შეწყალების კომისიას სამი არასრულწლოვანი მსჯავრდებულის - ლევან დუმბაძის, მერაბ მინდელის და რატი დარბაიძის გათავისუფლებასთან დაკავშირებით.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ დღეს გამართული ბრიფინგზე აღნიშნა, რომ სამივე არასრულწლოვანმა ჩააბარა ერთიანი ეროვნული გამოცდები და გახდა სტუდენტი.
სამინისტრო აცნობიერებს განათლების განსაკუთრებულ მნიშვნელობას არასრულწლოვან მსჯავრდებულთა რეაბილიტაციისა და შემდგომი რეინტეგრაციის პროცესში და მიიჩნევს რომ ამ მსჯავრდებულების გათავისუფლებით და უმაღლესი განათლების მიღების ხელშეწყობით, მათი ცხოვრება სასიკეთოდ შეიცვლება და ისინი საზოგადოებას დაუბრუნდებიან სრულყოფილ წევრებად.
ასევე მნიშვნელოვანია, მოტივაციის გაზრდა და განათლების მიღებისადმი ინტერესის გაღვივება იმ მსჯავრდებულებში, რომლებიც არ არიან ჩართული სასწავლო პროცესში.

MES Addressed the Parole Commission
Ministry of Education and Science of Georgia sent the application to the parole commission about releasing three juvenile convicts – Levan Dumbadze, Merab Mindeli and Rati Darbaidze.
At the briefing, held today, First Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Koka Seperteladze noted that three convicts passed the Unified Entry Exams and are now students.
MES acknowledges the importance of education in convicts’ rehabilitation and reintegration process. Life of these juveniles will become better by releasing them and encouraging to receive the higher education. They will still become the full members of society.
Increasing the motivation and provoking interest in studying among the convicts who are being involved in the education process is very important.