უცხოელი პედაგოგების ახალი ჯგუფი ჩამოვიდა
გრძელდება  პროგრამის - "ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად" ფარგლებში, უცხოელ პედაგოგთა საქართველოში ჩამოსვლის პროცესი. ტრადიციულად,  მათ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი და მინისტრის მოადგილეები საერთაშორისო აეროპორტშივე ხვდებიან. ამჯერად, მორიგ 50 კაციან ჯგუფს მინისტრის პირველი მოადგილე კოკა სეფერთელაძე დახვდა.
15 სექტემბერს ჩამოსული ინგლისური ენის მასწავლებლები თბილისის სკოლებში გადანაწილდებიან,  რამდენიმედღიანი ტრენინგის გავლის შემდეგ კი, ქართველ პედაგოგებთან ერთად,  ინგლისური ენის გაძლიერებულად სწავლებას შეუდგებიან.
საქართველოში ჩამოსული ყველა პედაგოგი მაღალი კვალიფიკაციის მქონეა და  როგორც თავად აცხადებენ, კარგად აქვთ გააზრებული პროექტის მნიშვნელობა. ჩამოსულთაგან ბევრი ქართული ენის შესწავლითაც დაინტერესდა და ამ მიმართულებით გარკვეულ წარმატებებსაც აღწევს. უცხოელი პედაგოგები დიდ ინტერესს იჩენენ ასევე ჩვენი ქვეყნის ისტორიის, კულტურის, ხალხური ტრადიციების გაცნობის კუთხით.

Another Group of Foreign Teachers Arrived in Georgia
Arrival of foreign teachers still continuous in the scope of the program Teach And Learn With Georgia. Traditionally, they are met by the Minister of Education and Science and Deputy Ministers in the Tbilisi International Airport. This time, First Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Koka Seperteladze met 50 foreign teachers.
Teachers, who arrived on September 15, will be distributed in Tbilisi schools. Together with the local teachers, volunteers will begin to teach English language to the Georgian school children after passing the training.
Foreigners, who arrived in Georgia, are highly qualified teachers. According to them, they understand the importance of the project. Many of them are interested in Georgian language and already have achievements in this direction. Foreign teachers are also interested in Georgian history, culture and traditions.