მინისტრმა უცხოელი პედაგოგები მიიღო
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში საგანმანათლებლო პროგრამის – “ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად”  ფარგლებში ჩამოსულ, უცხოელ პედაგოგთა მორიგი ჯგუფის  მიღება გაიმართა.
ამერიკიდან, კანადიდან, ავსტრალიიდან, სამხრეთ აფრიკიდან, რუმინეთიდან და ევროპის სხვა ქვეყნებიდან  ჩამოსულ 50 ინგლისური ენის პედაგოგს დიმიტრი შაშკინი შეხვდა და  განსახორციელებელი პროექტის მნიშვნელობასა და მასთან დაკავშირებულ დეტალებზე ესაუბრა.
სერტიფიცირებულ  პედაგოგთა ახალი ჯგუფი, რომელთა შორის სხვადასხვა ასაკის პროფესიონალები არიან ტრეინინგების გავლის შემდეგ, თბილისის საჯარო სკოლებში გადანაწილდებიან, ახალი სასწავლო წლიდან კი, ადგილობრივ პედაგოგებთან ერთად, მოსწავლეებს ინგლისურს გაძლიერებულად შეასწავლიან.

Reception for another group of foreign teachers was held in MES in the scope of the education program Teach And Learn With Georgia.
Dimitri Shashkini met 50 English language teachers who arrived in Georgia from the USA, Canada, South Africa, Romania and different European countries. Minister spoke about the importance of the project and the details with the teachers.
Professionals of the different ages will be distributed in Tbilisi Public Schools after passing the training. Together with the local teachers, they will teach English language to Georgian school children from the new academic year.