ბრიფინგი სასკოლო სახელმძღვანელოების ფასებთან დაკავშირებით
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ირინე ქურდაძემ სასკოლო სახელმძღვანელოების  ფასებთან დაკავშირებულ საკითხებზე  ბრიფინგი გამართა.
სამწუხაროდ, სახელმძღვანელოები სახელმწიფო საკუთრება არ არის და საავტორო უფლებები ავტორებსა და გამომცემლებს ეკუთვნის. მიუხედავად ამისა სამინისტრომ, ჯერ კიდევ სასწავლო წლის დაწყებამდე, მოლაპარაკებები აწარმოა მსხვილ დისტრიბუტერებთან და ყველა სკოლას დაუგზავნა იმ სავაჭრო ობიექტების ჩამონათვალი, სადაც  სახელმძღვანელოების ყიდვა დაბალ ფასებშია  შესაძლებელი.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო თხოვნით მიმართავს მშობლებს მოიპოვონ სკოლებიდან ეს ინფორმაცია და საჭირო წიგნები  მხოლოდ ოფიციალური დისტრიბუტერებიდან შეიძინონ. მაღაზიათა ჩამონათვალი ასევე შესაძლებელია იხილოთ სამინისტროს ვებ-გვერდზე mes.gov.ge

Briefing Was Held at MES
Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Irine Kurdadze held a briefing on the prices of the school textbooks.
Unfortunately, textbooks are not the property of the state and only authors and editors have the property rights. Regardless of this fact, MES held negotiations with the major distributors before the beginning of the school year and sent the list of the textbook markets to all schools where the prices of the books are low.
MES asks the parents to find the list of these stores in their schools and buy the textbooks only from the official distributors. You can find the list of the textbook stores on the web-site www.mes.gov.ge .