საბაზო საფეხურის 147 წარჩინებული მოსწავლე დასაჩუქრდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ და აჭარის განათლების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა გია აბულაძემ ხულოს რაიონის საჯარო სკოლების საბაზო საფეხურის 25 წარჩინებულ მოსწავლეს,  პრეზიდენტის ნაციონალური პროგრამის - „ჩემი პირველი კომპიუტერი“ ფარგლებში პერსონალური კომპიუტერები პირადად გადასცეს. ღონისძიება ხულოს რაიონის სოფელ ქვედა ვაშლოვანის საჯარო სკოლაში გაიმართა.
საქართველოს პრეზიდენტის ნაციონალური პროგრამის - ”ჩემი პირველი კომპიუტერი” ფარგლებში სულ, აჭარის რეგიონის   საჯარო სკოლების 147 წარჩინებული მეათე კლასელი მოსწავლე დასაჩუქრდა. მათ კომპანია ”ჯეოსელი” ასევე გადასცემს უკაბელო ინტერნეტ-მოდემს ჯეოსელ-ქონექტს, რომლითაც მოსწავლეები ნებისმიერ ადგილას მარტივად ისარგებლებენ ინტერნეტით, რაც მათ სწავლის ხარისხს უფრო ეფექტურს გახდის.

147 School Children of the Basic Level of Adjara Region Were Awarded
First Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Koka Seperteladze and Minister of Education, Culture and Sport of Adjara, Gia Abuladze personally presented 25 successful school children of the basic level of the public schools of Khulo region with personal computers in the scope of the President’s national program My First Computer.
In the framework of the President’s national program My First Computer, totally 147 successful 10th graders were presented in Adjara region. Company “Jeocell” will provide them with internet-modem Jeocell-Connect, that will enable the school children to use internet easily. This will support to make the quality of education more effective.