თანამედროვე სასკოლო სასადილოების მოწყობა გრძელდება
პრემიერ მინისტრმა ნიკა გილაურმა და განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა თბილისის 161-ე საჯარო სკოლაში თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი მორიგი სასკოლო სასადილო გახსნეს.
სასკოლო სასადილოების მოწყობა პრეზიდენტის მიერ ინიცირებული ”უსაფრთხო და ჯანსაღი სკოლის  პროექტის” ფარგლებში ხორციელდება. 161-ე საჯარო სკოლაში სასადილო კომპანია ”გოგლი-მოგლმა”  კეთილმოაწყო და უახლესი თანამედროვე ტექნიკით აღჭურვა. ისევე, როგორც ამ კომპანიის მიერ მოწყობილ თბილისის რამდენიმე სკოლის სასადილოში 161-ე სკოლაშიც ანგარიშსწორება არა ნაღდი ფულით, არამედ ,,ტაოპრივატბანკის’’  მიერ უსასყიდლოდ დამზადებული ელექტრონული ბარათებით მოხდება.
კომპანია ”გოგლი-მოგლის”   სასადილოები თბილისის 8 სკოლაში ამოქმედდება, თითოეული მათგანის კეთილმოწყობაზე  კომპანიამ 50 ათასი ამერიკული დოლარი დახარჯა.
გარდა მრავალფეროვანი  სახის ჯანსაღი საკვებისა, ხელმისაწვდომი ფასების, უნაღდო ანგარიშსწორებისა და   მშობლებთან მუდმივი კონტაქტის შეთავაზებისა, ”გოგლი-მოგლი”   მოსწავლეებისათვის სხვადასხვა  წამახალისებელი პროექტებისა და ტურნირების ჩატარებას გეგმავს.  მალე ამუშავდება  გოგლი-მოგლის საიტი, სადაც ყველა ინფორმაციის მიღება გახდება შესაძლებელი.
ახალი სასწავლო წლიდან, პროექტი  უსაფრთხო  და ჯანსაღი სკოლის კონცეფციის ფარგლებში, ყველა საჯარო სკოლაში დაინერგება. სასკოლო სასადილოები ტენდერში გამარჯვებული სხადასხვა კომპანიების მიერ  კეთილმოეწყობა და  აღიჭურვება.

Refurbishing of School Canteens Still Continues
Prime Minister of Georgia, Nika Gilauri and Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini opened new canteen at Tbilisi Public School #161. Canteen is in compliance with modern standards.
Refurbishing of school canteens is being implemented in the scope of Safe and Healthy School project that was initiated by the President of Georgia. Company “Gogli Mogli” refurbished the canteen and equipped it with the modern technique in Tbilisi Public School #161.  Calculation will be carried out with the credit cards in this canteen as well as other canteens, refurbished in Tbilisi Public schools by “Gogli Mogli”. Credit cards were provided by TaoPrivateBank free of charge.
Canteens of the company “Gogli Mogli” will start operating in 8 schools of Tbilisi. The company spent 50,000US dollars for each canteen.
Company “Gogli “Mogli” plans to hold different tournaments and entertainment projects as well as offers the schoolchildren healthy food in available prices, credit cards and permanent contact with the parents. Soon, interested people will be able to find all necessary information on the web-site of the company “GogLI Mogli”.
The project will be developed in all public schools from the new academic year in the scope of Safe and Healthy School project. The school canteens will be refurbished and equipped by the companies that will win the bidding.