პროგრამა ,,ALUMNI’’-ის ფარგლებში საჯარო სკოლების კეთილმოწყობა გრძელდება
პროგრამა ,,ALUMNI’’-ის ფარგლებში 158-ე საჯარო სკოლას კურსდამთავრებულებმა 3444 ლარი შემოსწირეს. აღნიშნული თანხით გარემონტდა სკოლის მე-3 სართული, შეიცვალა კარ-ფანჯარა, კეთილმოეწყო სველი წერტილები, მოწესრიგდა კიბეები, გაკეთდა კომპიუტერული კლასი. ,,ALUMNI’’-ის შედეგების სანახავად სკოლას განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი ეწვია.
"პროგრამა ,,ALUMNI’’ ფართოდაა გავრცელებული მსოფლიოს წამყვან ქვეყნებში, წარმატებული კურსდამთავრებულები ზრუნავენ საკუთარ სკოლებზე, მათთვის ამ კლუბის წევრობა ერთგვარი წარმატების ნიშანია. მოხარული ვარ, რომ აღნიშნულმა პროგრამამ ფართო გამოხმაურება ჰპოვა საქართველოშიც. სკოლებმა, საკუთარი საჭიროებიდან გამომდინარე თავად გადაწყვიტეს საით მიემართათ პროგრამის ფარგლებში შემოსული თანხა. სკოლების კეთილმოწყობა  ,,ALUMNI’’-ის პროექტით მომავალშიც გაგრძელდება’’-განაცხადა დიმიტრი შაშკინმა.
პროგრამა ,,ALUMNI’’  საქართველოს პრეზიდენტის მიერ 2010 წლის დასაწყისშია ინიცირებული. წარმატებულ კურსდამთავრებულთა კლუბ ,,ALUMNI’’-ის პროექტის ჩამოყალიბება და განვითარება განათლების რეფორმის მეორე ეტაპის ფარგლებში დაიწყო. ახალ ინიციატივას ქვეყნის მასშტაბით ბევრი წარმატებული კურსდამთავრებული გამოეხმაურა. პროექტმა მათ საშუალება მისცათ საკუთარი წვლილი შეეტანათ მშობლიური  სკოლის კეთილდღეობასა და წარმატებაში.

Refurbishing of the Public Schools Still Continues In the Scope of the Program ALUMNI
Graduates of 158 public school donated 3,444GEL to the school in the scope of the program ALUMNI. The sum was spent for renovating the third floor, changing windows and doors, taps, ladders. Computer classroom was refurbished as well. Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini visited the school in order to get familiarized with the results of ALUMNI.
"Program ALUMNI is widespread in the leading countries of the world. Successful graduates care for their schools. Membership of this club presents prestige for them.  I am glad that this program was broadly responded in Georgia. Schools independently spent the sum according to their needs. Refurbishing of the schools will still continue in the future through the project ALUMNI” – stated Dimitri Shashkini.
The program ALUMNI was initiated by the President of Georgia in the beginning of 2010. Establishment and development of the club of successful graduates was commenced in the scope of the second level of the education reform. Many successful people responded to the new initiative throughout the country. The project enabled them to make contribution for their schools’ success and well-being.