ინგლისურენოვანი პედაგოგები ჩამოსვლას განაგრძობენ
პროგრამა ,,ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად’’ ფარგლებში დღეს საქართველოში ინგლისურენოვანი პედაგოგების მორიგი დელეგაცია ჩამოვიდა.  ორმოცდაათი პედაგოგი  თბილისის საჯარო სკოლებში გადანაწილდებიან და ადგილობრივ პედაგოგებთან ერთად მოსწავლეებს ინგლისური ენის შესწავლაში დაეხმარებიან.
ამჯერადაც პედაგოგები ამერიკის შეერთებული შტატებიდან, კანადიდან, ავსტრალიიდან და ევროპის სხვადასხვა ქვეყნებიდან ჩამოვიდნენ.
,,გათვიცნობიერებული მაქვს ის პასუხისმგებლობა, რაც პედაგოგად მოღვაწეობის პროცესს ახლავს. ჩემს ქვეყანაშიც მასწავლებლად ვმუშაობდი და მესმის, რაოდენ მნიშვნელოვანია სწავლების პროცესის სწორად წარმართვა. ვეცდები ჩემი მცირედი წვლილი შევიტანო საქართველოს მომავალი თაობის აღზრდაში’’ -აღნიშნა ერთ-ერთმა პედაგოგმა.
ინგლისური ენის სწავლების გაძლიერების მიზნით საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო  2010 წლის ივლისიდან ახორციელებს პროექტს ,,ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად’’, პროექტი წლის ბოლომდე საქართველოში 1000 ინგლისურენოვანი მასწავლებლის ჩამოყვანას ითვალისწინებს. მომდევნო წლებში მოხალისე მასწავლებლების რაოდენობა კიდევ უფრო გაიზრდება.
პედაგოგები უკვე ასწავლიან საქართველოს რაიონებსა, სოფლებში, მაღალმთიან რეგიონებსა და დიდ ქალაქებში. მათ უკვე შეძლეს საზოგადოებაში ინტეგრირება, ისინი ადგილობრივ მოხალისე ოჯახებში უფასოდ ცხოვრობენ. პროექტის დასრულების შემდეგ კი ინგლისურენოვანი მასწავლებლები მსოფლიოს მასშტაბით საქართველოს კეთილი ნების ელჩები გახდებიან.

English Language Teachers Continue to Arrive in Georgia
Another delegation of English language teachers arrived in Georgia in the scope of the program Teach And Learn With Georgia. 50 teachers will be distributed in the public schools of Georgia in order to teach the Georgian schoolchildren English language together with the local teachers.
This time teachers arrived from the USA, Canada, Australia and different European countries.
“I understand my responsibility. I was teaching in my country and realize the importance of correctly directing the teaching process. I will try to make little contribution in bringing up the future generation of Georgia” – noted one of the teachers.
In order to strengthen English language teaching, MES has been implementing the project Teach And Learn With Georgia since July, 2010. The project envisages recruiting 1,000 native English speakers by the end of the year. The number of teachers will increase in the coming years.
Teachers are already involved in the teaching process in the regions, villages, mountainous regions and big cities of Georgia. They have been already integrated in the society. They live in the local families free of charge. After returning to their countries foreign teachers will serve as Goodwill Ambassadors of Georgia.