სამინისტრომ ცეკვის პედაგოგების კონკურსი გამოაცხადა
საქართველოს პრეზიდენტის ინიციატივით 2011 წლიდან სკოლებში ცეკვის გაკვეთილები შემოვა. სკოლებში დაინერგება  ცეკვის თეორიული და პრაქტიკული სწავლება. აღნიშნული ნოვაცია პილოტირებას თავდაპირველად თბილისის  სკოლებში გაივლის.
2011 – 2012 სასწავლო წლიდან კი პროგრამა ერთიანი ეროვნული სასწავლო გეგმის ფარგლებში საქართველოს ყველა სკოლაში ამოქმედდება.
სკოლებში ცეკვის გაკვეთილების ჩასატარებლად საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრომ მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრთან ერთად  ცეკვის მასწავლებლის ვაკანსიებზე კონკურსი გამოაცხადა.
,,ფოლკლორი ტრადიციების ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი ნაწილია. აუცილებელია, რომ ცეკვა მოსწავლეებს პროფესიონალებმა შეასწავლონ.’’- აღნიშნა დღეს გამართულ ბრიფინგზე მინისტრის მოადგილემ ირინე ქურდაძემ.
ცეკვის მასწავლებლობის მსურველს უნდა ჰქონდეს ცეკვის მასწავლებლად მუშაობის მინიმუმ ორწლიანი გამოცდილება. მან მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში უნდა წარმოადგინოს შევსებული ანკეტა და კვალიფიკაციის დამადასტურებელი მოწმობის ასლი.

MES Announced Competition for the Dance Class Teachers
By the initiative of the President of Georgia, dance classes will be introduced in schools from 2011. Theoretical and practical classes in Georgian dance will be given. At the first level, innovation will be piloted in the schools of Tbilisi.
The program will be launched in all schools in 2010-2012 academic years in the scope of the National Curriculum.
In order to give dance classes at schools, MES, together with the National Center for Teacher Development announced competition for the dance class teachers.
“Folklore presents one of the most important parts of traditions. Dance classes should be given by the professionals to the schoolchildren” – noted Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Irine Kurdadze at the briefing, held at MES.
Willing teachers should have minimum two years experience of teaching dances. He/she should deliver the filled application and copy of qualification approval document in the National Center for Teacher Development.