ილია II-მ სტუდენტებს ახალი სასწავლო წლის დაწყება მიულოცა
მისმა უწმინდესობამ და უნეტარესობამ, სრულიად საქართველოს კათოლიკოს პატრიარქმა ილია II-მ და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა საპატრიარქოს წმინდა ანდრია პირველწოდებულის უნივერსიტეტის სტუდენტებს ახალი სასწავლო წლის დაწყება მიულოცეს.
საქართველოს კათოლიკოს პატრიარქმა ილია II-მ სტუდენტებს სიტყვით მიმართა, დალოცა ისინი და  განათლების მიღების აუცილებლობაზე ისაუბრა.
დიმიტრი შაშკინის განცხადებით, ანდრია პირველწოდებულის უნივერსიტეტი ბაკალავრიატსა და მაგისტრატურაში მაღლკვალიფიციურ კადრებს ამზადებს, რაც ქვეყნის აღმშენებლობის პროცესისთვის ძალიან მნიშვნელოვია. ,,მადლობა მინდა გადავუხადო მის უწმინდესობას იმისთვის, რომ საპატრიარქოსთან არსებული ეს აკრედიტირებული უმაღლესი სასწავლებელი ყველა დადგენილ სტანდარტს პასუხობს.
წმინდა ანდრია პირველწოდებულის უნივერსიტეტში მოქმედებს ჰუმანიტარული, საბუნებისმეტყველო, ბიზნესისა და სოციალური ფაკულტეტები.
ანდრია პირველწოდებულის უნივერსიტეტში აბიტურიენტები ერთიანი ეროვნული გამოცდების ჩაბარების შედეგად ირიცხებიან. წელს უნივერსიტეტში სწავლას ასოცდაექვსი პირველკურსელი შეუდგა.

Ilia II Congratulated the Students on the Beginning of the New Academic Year
His Holiness and Beatitude Catholicos Patriarch of all Georgia, Ilia II and Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini congratulated the students of ST. Andrew the First Called Georgian University of Patriarchate of Georgia on the beginning of the new academic year.
His Holiness and Beatitude Catholicos Patriarch of all Georgia, Ilia II blessed the students and spoke about the importance of learning.
By the announcement of Dimitri Shashkini, ST. Andrew the First Called Georgian University of Patriarchate of Georgia prepares qualified staff of bachelor and MA degrees that is very important for the future of our country. “I want to thank His Holiness and Beatitude Catholicos Patriarch of all Georgia, Ilia II that this accredited university satisfies all defined standards”.
Humanitarian, natural sciences, business and social science faculties operate at this higher educational institution.
Entrants are enrolled in ST. Andrew the First Called Georgian University of Patriarchate of Georgia according to the Unified Entry Exams. 126 students have been enrolled this year.