კლიმატის ცვლილების წინააღმდეგ მიმართული აქცია თბილისში
10 ოქტომბერი მთელი მსოფლიოს მასშტაბით კლიმატის ცვლილების  წინააღმდეგ მიმართულ  საერთაშორისო დღედ აღინიშნება და მასში მონაწილეობას  ევროკავშირის ყველა ქვეყნის ჩათვლით ევროპის 40-ზე მეტი ქვეყანა იღებს.
კლიმატის ცვლილების  წინააღმდეგ მიმართულ საერთაშორისო აქციას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე კოკა სეფერთელაძე დაესწრო და აქციის ფარგლებში აგრარული უნივერსიტეტის მიმდებარე ტერიტორიაზე, თბილისის უმაღლესი სასწავლებლის 350 სტუდენტთან ერთად 350 ნერგის დარგვაში  მონაწილეობა მიიღო.
მსოფლიოში აქციის კოორდინატორია 350.org-ის  საერთაშორისო კლიმატის წინააღმდეგ მიმართული მოძრაობა, რომელიც ამერიკელმა ეკოლოგმა ბილ მაკკიბენმა დააფუძნა.
საქართველოში აქციის ორგანიზატორები არიან არასამთავრობო ორგანიზაციები: “ჰელფინგ ჰენდსი”, სამოქალაქო განვითარების საერთაშორისო ქსელი (INCD), „როტარაქტ და ინტერაქტ კლუბი“, “ახალი თაობა”, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინსიტროს, საქართველოს გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების  სამინისტროს, საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროსა და ქ. თბილისის მერიის მხარდაჭერით.

Movement Against the Climate Change in Tbilisi
10th October - International Day Against the Climate Change is celebrated across the world and more than 40 countries of Europe, including all EU member states, take part in it.
First Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Koka Sepherteladze attended an international movement against the climate change. Deputy Minister planted saplings together with 350 students of different higher educational institutions of Tbilisi on the territory of Agrarian University in the scope of the action.
Coordinator of this action throughout the world is 350.org. – movement against the climate change that was founded by an American ecologist, Bill McKibben.
Action in Georgia was organized by NGOs: Helping Hands, INCD, Rotaract and Interact Club, as well as the New Generation, with the support of the Ministry of Education and Science of Georgia, Ministry of Environment Protection and Natural Resources of Georgia, Ministry of Sport and Youth Affairs of Georgia and Tbilisi City Hall.