პერევის საჯარო სკოლის მოსწავლეებს სასკოლო სახელმძღვანელოები გადაეცათ
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა და საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან იძულებით გადაადგილებულ პირთა განსახლებისა და  ლტოლვილთა მინისტრმა კობა სუბელიანმა პერევის საჯარო სკოლის 70-მდე  მოსწავლეს 5 000 ლარის ღირებულების სასკოლო სახელმძღვანელოები ჩაუტანეს.
ოკუპირებულ ტერიტორიაზე მდებარე საჯარო სკოლის 60-მდე მოსწავლემ სოციალური პროგრამის ფარგლებში, სწავლის დაწყებამდე მიიღო საჭირო წიგნები.  საბოლოოდ, პერევის საჯარო სკოლის 130-მა მოსწავლემ, პირველი კლასიდან მეთორმეტე კლასის ჩათვლით, სახელმწიფოსაგან სასკოლო სახელმძღვანელოები უსასყიდლოდ მიიღო.
პერევის საჯარო სკოლის მოსწავლეთა ნაწილი ოკუპირებულ ტერიტორიაზე ცხოვრობს, მოსწავლეთა ნაწილს კი, ყოვედღიურად უწევთ ოკუპანტთა მიერ კონტროლირებადი  ბლოგ-პოსტის გავლით სკოლაში სიარული. ადგილობრივი თვითმართველობა თავად უზრუნველყოფს ბავშვების უსაფრთხოდ ტრანსპორტირებას. პერევის საჯარო სკოლის მოსწავლეებთან და  პედაგოგებთან  შეხვედრა  სოფელ ჯრიას საჯარო სკოლაში გაიმართა.
გასულ წელს შესაძლებელი გახდა პერევის საჯარო სკოლისთვის ახალი სასკოლო მერხების გადაცემა, მოსწავლეები  ჩართულნი არიან სასკოლო ოლიმპიადებსა და სამინისტროს მიერ ორგანიზებულ ღონისძიებებში.  კურსდამთავრებულები წარმატებით აბარებენ ერთიან ეროვნულ გამოცდებს.

Schoolchildren of Perevi Public School Were Presented with Textbooks
Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini and Minister of Internally Displaced Persons from the Occupied Territories, Accommodation and Refugees of Georgia, Koba Subeliani presented around 70 schoolchildren of Perevi Public School with the textbooks of 5,000 GEL.
Around 60 schoolchildren of the public school, located on the occupied territory, were provided with the necessary books before the school year in the scope of the social program.  Finally, 130 schoolchildren either of the 1st and 12th forms of Perevi Public School were donated with the textbooks from the Government free of charge.
Some schoolchildren of Perevi Public School live on the occupied territory. Another part of the children have to pass the so called border, founded by the occupants every day in order to go to school. The local self-governance supports the schoolchildren with the safe transportation. The meeting with the teachers and the schoolchildren of Perevi Public School was held in the Public School of the village of Jria.
Previous year, Perevi Public School was provided with the new desks. The schoolchildren are involved in the school Olympiads and events, organized by MES.  Graduates of this school successfully pass the Unified Entry Exams.