საქართველოსა და სომხეთს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
სომხეთში მყოფმა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა და სომხეთის განათლების მინისტრმა არმენ აშოტიანმა ხელი მოაწერეს ურთიერთთანამშრომლობის  მემორანდუმს.
შეთანხმების თანახმად მხარეები მხარს დაუჭერენ გაცვლით პროგრამებს, ერთობლივი სემინარების ორგანიზებას, სამეცნიერო კონფერენციებისა და შეხვედრების მოწყობას, ერთობლივ სამეცნიერო და საგანმანათლებლო პროექტების განხორციელებას. მემორანდუმი ხელს შეუწყობს ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებებს შორის პირდაპირი თანამშრომლობის განმტკიცებას, მასწავლებელთა და მოსწავლეთა ორმხრივ ვიზიტებს, სკოლებს შორის შეჯიბრებისა და ერთობლივი სასკოლო ბანაკების ორგანიზებას.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის დიმიტრი შაშკინის განცხადებით გაფორმებული მემორანდუმის ფარგლებში შესაძლებელი გახდება ორ ქვეყანას შორის განხორციელდეს გაცვლითი პროგრამები და შესაძლებელი გახდება ერთობლივი სასწავლო ოლიმპიადების ჩატარება რაც ხელს შეუწყობს ქვეყნებს შორის არსებული თანამშრომლობის გაღრმავებას და ურთიერთობის ახალ საფეხურზე გადასვლას.

In the scope of the visit in Armenia, Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini and Minister of Education of Armenia, Armen Ashotyan signed a Memorandum of Cooperation.
According to an Agreement, two parties will support implementation of exchange programs, joint seminars, scientific conferences and meetings as well as joint educational and scientific projects. Memorandum will ensure the direct cooperation between the General Educational Institutions, mutual visits of teachers and the schoolchildren, competitions between the schools and joint camps.
By the announcement of the Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini, signed memorandum will enable to hold joint Olympiads and implement exchange programs that will support deepening of the cooperation between the two countries and going to the next step of collaboration.