ზუგდიდის სკოლებში მანდატურები შევიდნენ
უსაფრთხო სკოლის კონცეფციის ფარგლებში ზუგდიდის ყველა საჯარო სკოლაში მანდატურები შევიდნენ.  საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ირინე ქურდაძემ  ზუგდიდის №2 საჯარო სკოლაში მანდატურთა სამკაციანი ჯგუფი  წარადგინა.
ზუგდიდის  №1, № 2, №3, №4, №5 და №10  სკოლებში მანდატურები   შევიდნენ. ისინი ეტაპობრივად ზუგდიდის  ყველა საჯარო სკოლას მოიცავენ.
სკოლებში უსაფრთხოების დაცვის მიზნით, მანდატურები ახალი სასწავლო წლიდან თბილისის,  ბათუმის, ქუთაისის და ზუგდიდის   საჯარო სკოლებში  შევიდნენ. წლის ბოლომდე მანდატურის ინსტიტუტი ამოქმედდება  გორის და რუსთავის ყველა საჯარო სკოლაში. სამკაციანი ჯგუფი, რომლის შემადგენლობაშიც ერთი ქალბატონია, უსაფრთხო სკოლის პროგრამის ფარგლებში გადამზადდა პოლიციის აკადემიაში. ისინი სრულად ფლობენ იმ უნარ-ჩვევებს, რაც სკოლაში კონფლიქტების მოგვარებაში დაეხმარებათ. მანდატურების ფუნქცია დანაშაულის პრევენცია და ბავშვისთვის ყველა სახის დახმარების გაწევაა. მათ სადამსჯელო ღონისძიებების განხორციელება ეკრძალებათ და ვალდებულნი არიან მოსწავლეთა უსაფრთხოებაზე იზრუნონ.

Resource Officers Will Operate in the Schools of Zugdidi
Resource Officers entered Zugdidi Public School №1,№2,№3,№4,№5 and №10. Step by step, they will cover all Public Schools of Zugdidi.
In order to ensure safety at schools, Resource Officers have been working in Tbilisi, Batumi, Kutaisi and Zigdidi Publci Schools since the new academic year. Resource Officers will enter all Public Schools of Gori and Rustavi by the end of the year. Three-person group, including one woman passed training in the Police Academy. They mastered conflict prevention skills. Resource Officers’ duty is to prevent crime and provide the schoolchildren with any kind of aid. They are not allowed to punish the schoolchildren and are responsible for the safety of the schoolchildren.
Resource Officers, equipped with the uniforms and modern communication devises, will be distributed in the special rooms. The new initiative being implemented in the frame of the Safe School concept is designed to give the parents guarantee of their schoolchildren’s safety.