ნატოს დიპლომატია საჯარო სკოლებში
ამჯერად, სახალხო დიპლომატიაში ნატოს კავკასიის რეგიონის კოორდინატორი დესპინა აფენტოული, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე კოკა სეფერთელაძე და ნატოს შესახებ საინფორმაციო ცენტრის ხელმძღვანელი თენგიზ გოგოტიშვილი მცხეთის მეორე საჯარო სკოლას  სტუმრობდნენ.
სკოლის მეათეკლასელმა მოსწავლეებმა მათგან მოისმინეს ლექცია ჩრდილო-ატლანტიკური ალიანსის ისტორიის, მისი მნიშვნელობის, მიზნებისა და მისწრაფებების შესახებ.
,,ნატოში ინტეგრაცია საქართველოს სახელმწიფოს უმნიშვნელოვანესი პრიორიტეტთაგანია. აუცილებელია ახალგაზრდებს, მოსწავლეებს მივაწოდოთ სრულყოფილი ინფორმაცია ალიანსის შესახებ.’’- აღნიშნა კოკა სეფერთელაძემ.
ნატოს შესახებ საინფორმაციო ცენტრის წარმომადგენლებმა მცხეთის მეორე საჯარო სკოლას ალიანსის შესახებ საინფორმაციო მასალები გადასცეს, რომელთა გაცნობა ყველა  მოსწავლეს შეეძლება.

NATO Diplomacy in the Public Schools
This time, First Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Koka Sepherteladze, NATO Public Diplomacy Division representative, Despina Afentouli and the Head of Information Center on NATO, Tengiz Gogotishvili visited Mtkheta Public School №2.
10th graders were given a lecture on the history of North-Atlantic Alliance, meaning of NATO and its aims.
“Integration in NATO is one of the top priorities of Georgia. Informing the youth on the Alliance is very important” – noted Koka Sepherteladze.
Representatives of the Information Center on NATO presented Mtskheta Public School №2 with the informational materials on NATO. All schoolchildren will be able to get familiarized with these materials.