კომპანია ”ინტელის” ვიცე პრეზიდენტი ჯონ დევისი საქართველოშია
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მოწვევით საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით იმყოფება  კომპანია ”ინტელის”  ვიცე პრეზიდენტი,  ”ინტელის” მსოფლიოს განვითარების პროგრამის გენერალური მენეჯერი ჯონ დევისი და რეგიონალური მენეჯერი ცენტრალური აზიისა და კავკასიის ტერიტორიაზე  დიმიტრი კისელი.  ვიზიტის ფარგლებში, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა და ”ინტელის” ვიცე პრეზიდენტმა ჯონ დევისმა ხელი მოაწერეს მემორანდუმს ”კომპიუტერი ყველასათვის ” პროექტის შესახებ.
ორივე მხარე, აცნობიერებს რა საინფორმაციო ტექნოლოგიების დიდ მნიშვნელობას საქართველოს სოციალ–ეკონომიკური განვითარებისთვის, შეთანხმდნენ, ითანამშრომლონ ქვეყნის მოსახლეობის პერსონალური კომპიუტერებით ხელმისაწვდომ ფასებში უზრუნველყოფის  საკითხში.
მემორანდუმის ფარგლებში ამოქმედდება ახალი პროექტი, რომლის მიზანია საზოგადოების ყველა სოციალურ ჯგუფს  საშუალება მიეცეს სპეციალურ ფასად შეიძინოს სასურველი კომპიუტერი ან ნოუთბუკი.
კორპორაცია ”ინტელი” მსოფლიოს მასშტაბით ეკონომიკური ზრდის სტიმულირების მიზნით, ხელს უწყობს ინფორმაციული ტექნოლოგიების ხელმისაწვდომობას. ინტელის პროგრამების დახმარებით  ყოველწლიურად სხვადასხვა სოციალური ჯგუფისა და ასაკის მილიონობით ადამიანისთვის ხელმისაწვდომი ხდება თანამედროვე ტექნოლოგიები, მაღალსიჩქარიანი ინტერნეტ  კავშირი, გაუმჯობესებული ჯანდაცვის სისტემა და ხარისხიანი განათლება.  ამიერიდან, ამ პროგრამას საქართველოც შეუერთდება და ჩვენი ქვეყნის მოსახლეობის ყველა ფენისთვის საინფორმაციო ტექნოლოგიების გამოყენება  ხელმისაწვდომი გახდება.
ამავე დღეს ხელი მოეწერა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და Microsoft-ს შორის ურთიერთგანზრახვის შეთანხმებას თანამშრომლობაზე, რათა ხელი შეუწყონ “კომპიუტერი ყველასთვის”  პროექტის განხორციელებას.

Vice President of the Company Intel, John Davies is in Georgia
Vice President of the company Intel, General Manager of Intel World Ahead Program, John Davies and   Regional Manager in Central Asia and Caucasus, Dmitri Cissell are paying an official visit to Georgia by the invitation of MES. In the scope of the visit, Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini and Vice President of Intel, John Davies signed a Memorandum on the project Computers for Everyone.
Both parties, acknowledging meaning of IT in the social-economic development of Georgia, came to an agreement to support the public in purchasing personal computers in a favorable price.
In the scope of the Memorandum, new project will be launched. The project is designed to give all groups of society opportunity of buying desired computer or notebook in a special price.
In order to stimulate economic development, corporation Intel supports accessibility of the informational technologies. Every year, modern technologies, high speed internet connection, advanced health care system and high quality education become accessible for various social groups and the people of different ages with the assistance of Intel programs. From now on, Georgia will join this program and informational technologies will be available for all groups of society.
On the same day, an Agreement on Cooperation was signed between MES and Microsoft in order to support implementation of the project Computers for Everyone.