52-ე საჯარო სკოლაში ახალი პროექტის პრეზენტაცია გამართა
განათლების რეფორმის მეორე ეტაპის ფარგლებში, საქართველოში ე.წ. ”ALUMNI” პროგრამის ჩამოყალიბება და განვითარება დაიწყო.  პროგრამა წარმატებით ხორციელდება დასავლეთ ევროპის ქვეყნებსა და ამერიკის შეერთებულ შტატებში. ”ალუმნაიას” პროგრამა მიზნად ისახავს სკოლებში შეიქმნას წარმატებულ ”კურსდამთავრებულთა კლუბები”, რომლის წევრებიც აქტიურად მიიღებენ მონაწილეობას თავიანთი სკოლების განვითარებაში.
აღნიშნული პროექტი პირველად თავად განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა, დიმიტრი შაშკინმა დღეს 52-ე სკოლაში წარადგინა, სადაც ის 11 წლის განმავლობაში სწავლობდა.  მისი მხარდაჭერით 52-ე სკოლაში  გარემონტდა და სათანადო ინვენტარით აღიჭურვა ერთ-ერთი საკლასო ოთახი. დიმიტრი შაშკინის თქმით, აღნიშნული პროექტი სკოლის წარმატებულ კურსდამთავრებულებს საშუალებას მისცემს საკუთარი წვლილი შეიტანონ სკოლის კეთილდღეობასა და წარმატებაში: ”ყველა სკოლას ჰყავს წარმატებული კურსადამთავრებული და თუ მათ აქვთ სურვილი   დაეხმარონ მშობლიურ სკოლას, ეს პროგრამა მათ ამის შესაძლებლობას მისცემს. თუმცა, ხაზი მინდა გავუსვა, რომ ეს ნებაყოფლობითია, დამოკიდებულია ადამიანის სურვილზე და შესაძლებლობებზე.  უნივერსიტეტის დამთავრების შემდეგ 11 წელი ვმუშაობდი ამერიკულ კორპორაციაში და ძირითადად ვმუშაობდი საზღვარგარეთ.  მე დღეს მაქვს შესაძლებლობა ჩემს სკოლას დავეხმარო, რომელთანაც ძალიან ბევრი თბილი მოგონება მაკავშირებს და ამ სახით მინდა გამოვთქვა მადლობა იმ სკოლის მიმართ, რომელშიც თერთმეტი წელი გავატარე” - განაცხადა დიმიტრი შაშკინმა.

Dimitri Shashkini Held a presentation of Alumni Project at Public School № 52
The “Alumni” program is being launched and developed within the framework of a second stage of the education reform in Georgia.  The program has been successful in Western European countries and the United States. The “Alumni” program is targeted at establishing successful “graduate clubs” at schools, members of which will actively participate in the development of their schools.
The Minister presented the above-mentioned project first at the Public School at №52, where he received 11 grade education. With his support, at №52 Public School a classroom was renovated and equipped with an appropriate inventory. According to Dimitri Shashkini, the above-mentioned program will give an opportunity to successful school graduates to contribute to school welfare and prosperity: “Each school has a successful graduate and if they are willing to support their own schools, this project will grant them the chance to do so. However, I should highlight, that this is voluntary and depends on an individual’s will and capacity. After graduating from University I worked for an American Corporation for 11 years and basically, had to work abroad. Today, I have an opportunity to help my school, which gives me a lot of warm recollections and in this way, I want to express my gratitude to the school where I spent 11 years,” – said Dimitri Shashkini.