”საქართველოს განათლების სისტემის დამსაქმებელთა გაერთიანება“ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით, საჯარო სკოლის დირექტორებს გადაამზადებს. აღნიშნულთან დაკავშირებით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი გაერთიანების მიერ მომზადებულ პრეზენტაციას დაესწრო.
”საქართველოს განათლების სისტემის დამსაქმებელთა გაერთიანების“ ხელმძღვანელმა დავით ლაგვილავამ, „სკოლის ფინანსური მართვის“ პროგრამულ უზრუნველყოფასთან დაკავშირებული პრეზენტაცია წარმოადგინა, რომელიც გაერთიანების დაკვეთით „სინგულარ ჯგუფის“ მიერ შეიქმნა.
სისტემა, რომლის მიხედვითაც საჯარო სკოლის დირექტორთა გადამზადება და კონსულტირება მოხდება, სკოლის მართვის საკითხებთან იქნება დაკავშირებული და შესაბამისობაში სკოლის დირექტორის სტანდარტთან. იგი ასევე სრულად იქნება თავსებადია განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ შექმნილ მოსწავლეთა საინფორმაციო სისტემასა და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრის ბაზასთან.

Public School Principals’ Training Project Will be Launched
Education Employers Union of Georgia in cooperation with MES will train the principals of Public Schools. Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini attended the presentation, prepared by the Union.
Head of Education Employers Union of Georgia, David Lagvilava held a presentation on the software of the Financial Management of the School. Singular Group created the program by the order of the Union.
System of the training and consultation of the school principals that envisages management of school, is in compliance with the School Principals’ Standard. It will also comply with informational system of the schoolchildren and the data of the National Center for Teacher Professional Development created by MES.