აკადემიური სამიტი უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებებისათვის
რიგით მეცხრე რეგიონალური აკადემიური სამიტი ჩატარდება ა.წ. 27 ოქტომბერს საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში თემაზე  “კვლევა საგანმანათლებლო პროგრამებში: სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამები”. აკადემიურ სამიტს გახსნის საქართველოს ტექნიკური უნივესიტეტის რექტორი, პროფესორი არჩილ ფრანგიშვილი  და განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი  დავით კერესელიძე. აკადემიურ სამიტზე საგანმანეთებლო პროგრამებში კვლევის როლზე,  პრობლემებსა და გამოწვევებზე ისაუბრებენ პიერ მენდესის სახელობის გრენობლის უნივერსიტეტის (საფრანგეთი) დამსახურებული პროფესორი ალბან რიშარი, ბოლონიის ექპერტი ლიკა გლონტი, უმაღლესი განათლების ექპერტი ქეთევან გურჩიანი და საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტის სწავლების დეპარტამენტის სასწავლო პროცესის მართვის განყოფილების უფროსი გიორგი აბრამიშვილი.
სამიტის შემდეგ 27-29 ოქტომბერს  იგივე თემაზე “კვლევა საგანმანათლებლო პროგრამებში: სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამები”  გაიმართება სემინარი, რომელსაც ჩაატარებს გრენობლის უნივერსიტეტის დამსახურებული პროფესორი ალბან რიშარი. მოწვეული ექსპერტი მონაწილეებს გააცნობს ფრანგულ  გამოცდილებას აღნიშნულ თემატიკაზე. ზემოთ აღნიშნულ სემინარებზე დასასწრებად 50-ზე მეტი უმაღლესი საგანმანათლებლო ინსტიტუტის  წარმომადგენელი არის დარეგისტრირებული.

The Ninth Regional Summit and Seminars for Higher Educational Institutions
On the 27th of October, the Ninth Regional Academic Summit on “Research in educational programmes: Master and Doctoral programmes” will be held at the Georgian Technical University. The summit will be opened by the Rector of Georgian Technical University, Prof. Archil Frangishvili and the Director of the National Centre for Educational Quality Enhancement, Mr. David Kereselidze. After the opening speeches Emeritus Professor Alban Richard, Pierre Mendès France University, Grenoble, Lika Glonti, Bologna expert, Ketevan Gurchiani, expert of Higher Education and Giorgi Abramishvili, head of study process administration at education department, GTU, will hold presentations on problems and perspectives of research at graduate level
After the Academic Summit training-seminars on ‘Research in educational programmes: Master and Doctoral programmes’ will be delivered by Emeritus Professor Alban Richard. The guest expert will share his French experiences on the topic. More than 50 participants from different HEIs are registered for the training- seminars scheduled on October 27-29.