საქართველო - ამერიკას შორის საგანმანათლებლო პროექტები განხორციელდება
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი პენსილვანიის შტატის უნივერსიტეტის დიდი ალეგენის კანცლერს, პროფესორ კურტის პორტერსა და კარნეგი მელონის უნივერისტეტის კომპიუტერული მეცნიერების სკოლის აზიასთან თანამშრომლობის დეპარტამენტის დირექტორს პროფესორ ჯონ კანგის შეხვდა.
შეხვედრის მიზანი საქართველოსა და ამერიკის შეერთებული შტატების საგანმანათლებლო სისტემებს შორის თანამშრომლობის გაღრმავება და ახალი პროექტების ინიცირებაა, ამერიკის წამყვან სამეცნიერო წრეებში დანერგილი სიახლეების საქართველოში ადაპტირება და ინფორმაციული ტექნოლოგიების სფეროში გამოცდილების გაზიარება.
კურტის პორტერმა და ჯონ კანგმა საქართველოში ტექნოლოგიური უნივერსიტეტის დაარსებაზე დაინტერესება გამოხატეს. მათი განცხადებით მნიშვნელოვანია, საქართველოში ტექნოლოგიური უნივერსიტეტის მშენებლობა, ამ უნივერსიტეტის დააარსება ქვეყანაში და მთლიანად რეგიონში თანამედროვე ტექნოლოგიების დანერგვასა და მეცნიერების წინსვლას შეუწყობს ხელს.
კურტ პორტერი და ჯონ კარგი ვიზიტის ფარგლებში პარლამენტის თავმჯდომარეს დავით ბაქრაძეს, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარეს ლევან ვარშალომიძესა და ამერიკის განვითარების სააგენტოს ხელმძღვანელობას შეხვდებიან.

Education Projects Will be Implemented between Georgia and America
Aim of the meeting is to deepen cooperation between Georgian and American education systems and initiate new projects, adapt the latest innovations that were developed in the leading scientific societies of America and share experience in IT.
Dr. Curtiss E. Porter and Dr. John Kang are interested in establishing Technological University in Georgia. According to them, creating Technological University in Georgia is very important. The University will support development of the modern technologies in the whole region and advancement of science.
In the scope of the visit, Dr. Curtiss E. Porter and Dr. John Kang will hold meetings with the Chairman of the Parliament of Georgia, David Bakradze, Chairman of the Government of the Autonomous Republic of Adjara, Levan Varshalomidze and management of the UNDP.