სკოლის მანდატურების საქველმოქმედო აქციები გრძელდება. 40 მანდატური და  №1 , №10 ,  № 157 ,  №29,  №52    სკოლის  მოსწავლეები  თბილისის ნოდარ დუმბაძის სახელობის სახელმწიფო ცენტრალურ საბავშვო თეატრს ეწვივნენ. მანდატურებმა  მოსწავლეებთან ერთად  კარელ ჩაპეკის „კატის ზღაპარი“  იხილეს. სპექტაკლს, ასევე, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე, კოკა სეფერთელაძე ესწრებოდა.
კოკა სეფერთელაძის  თქმით, მანდატურების ასეთ აქციებში მონაწილეობა ძალიან მნიშვნელოვანია, რადგან მათი სურვილია, თავადაც შეიტანონ გარკვეული წვლილი  ბავშვების სწორად აღზრდაში.
მანდატურის სამსახური მომავალშიც გაარძელებს საქველმოქმედო აქციებს. ისინი ზრუნავენ სკოლის, მოსწავლეების, მასწავლებლების და იქ დასაქმებული სხვა პირების უსაფრთხოებაზე. სკოლის მანდატურების საქველმოქმედო აქციების მიზანია, მონაწილეობა მიიღონ სხვადასხვა სასარგებლო აქციაში და საზოგადოების სხვადასხვა ფენას თავად განუმარტონ სკოლის მანდატურის არსი.

Resource Officers still hold charity events. 40 Resource Officers, together with the schoolchildren of №1, №10 ,  № 157 ,  №29,  №52 schools visited Nodar Dumbadze Tbilisi State Central Children’s Theatre and attended the performance Cat’s Tale according to Carel Capek. First Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Koka Sepherteladze attended the play as well.
According to the First Deputy, Resource Officers’ participation in the similar events is very important as they are willing to make their contribution to the children’s upbringing.
Office of the Resource Officers will still hold charity campaigns. They care for the safety of the schoolchildren, teachers and the staff being employed at schools. Aim of the Resource Officers’ charity events is to take part in different useful campaigns and explain the sense of the Office of Resource Officers to the public.