№71-ე საჯარო სკოლის მანდატურები, მოსწავლეები, მასწავლებლები და დირექციის წევრები გამჯაშვილების  14 სულიან ოჯახს ესტუმრნენ. ოჯახის 5 ბავშვი ამავე სკოლაში სწავლობს. მანდატურებმა და სკოლის დირექციამ  ისინი საყოფაცხოვრებო ნივთებითა და ტანსაცმლით დაასაჩუქრეს.  გამჯაშვილების ოჯახს  12 ბავშვი ჰყავს, რომელთა უმრავლესობა არასრულწლოვანია, მათ შორის ორი ტყუპია. პატარები მანდატურებმა საკუთარი ინიციატივით, რამდენიმე დღის წინ დაწყებული საქველმოქმედო აქციის ფარგლებში დაასაჩუქრეს.
სკოლის მანდატურების თქმით, მათთვის ასეთ აქციებში მონაწილეობა ძალიან მნიშვნელოვანია, რადგან მათი სურვილია თავადაც შეიტანონ გარკვეული წვლილი  ბავშვების სწორად აღზრდაში.
მანდატურის სამსახური მომავალშიც გააგრძელებს საქველმოქმედო აქციებს. ისინი ზრუნავენ სკოლის, მოსწავლეების, მასწავლბლების და იქ დასაქმებული სხვა პირების უსაფრთხობაზე. სკოლის მანდატურების საქველმოქმედო აქციების მიზანია, მონაწილება მიიღონ სხვადასხვა სასარგებლო აქციებში და საზოგადოების სხვადასხვა ფენას თავად განუმარტონ სკოლის მანდატურის არსი.

Resource Officers of Public School №71, schoolchildren, teachers and the representatives of the school management visited the Gamjashvili family. 5 children of this family study in Public School №71. Resource Officers and the school management presented them with the household items and clothes. 12 children live in the Gamjashvili family. Most of them are juveniles. Among them are twins as well. Resource Officers presented the children with different gifts by their own initiative in the scope of the charity campaigns.
According to the Resource Officers, their participation in similar events is very important as they are willing to make contribution to the right upbringing of the schoolchildren.
Office of the Resource Officers will still hold charity events. Duty of the Resource Officers is to care for the safety of the schoolchildren, teachers and the staff being employed at schools.
New initiative that is being implemented in the frame of the Safe School, envisages maintenance of the safe school environment.