კოკა სეფერთელაძე მეთორმეტეკლასელთა აბიტურის საათს დაესწრო
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე კოკა სეფერთელაძე თბილისის №1 საჯარო სკოლის  მეთორმეტეკლასელთა  ფიზიკის  აბიტურის საათის მიმდინარეობას  გაეცნო და მოსწავლეებს იმ ახალ, ,,CAT”-ის ტიპის საგამოცდო მოდელზე ესაუბრა, რომლითაც საატესტატო გამოცდები საქართველოში პირველად ჩატარდება. აკაკი სეფერთელაძემ მომავალ საატესტატო გამოცდებთან დაკავშირებულ მოსწავლეთა შეკითხვებსაც უპასუხა.
2010-2011 სასწავლო წელს საატესტატო გამოცდების შემოღებასთან დაკავშირებით, საქართველოს ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებების მე-12 კლასისთვის განკუთვნილ საათობრივ ბადეში  ე.წ. ”აბიტურის საათები” გამოიყო. აბიტურის საათი ეროვნული სასწავლო გეგმითაა გათვალისწინებული და იგი განვლილი მასალის გამეორებას ეთმობა.

Koka Sepherteladze Attended the Lesson in the scope of “Abituri” Hours
First Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Koka Sepherteladze got familiarized with the physics lesson of the 12th graders in the scope of “Abituri” hours at Public School №1. Deputy Minister introduced new CAT exam model to the schoolchildren. High School exams will be held with the new CAT model for the first time in Georgia. Koka Sepherteladze answered the schoolchildren’s questions on the coming High School exams.
In regard with the 2010-2011 High School exams, so called “Abituri” hours for the 12th graders of general educational institutions were included in schedule. “Abituri” hours are included in the National Curriculum and it envisages repeating the covered material.