სკოლებში ძალადობის ფაქტები შემცირდა
უსაფრთხო სკოლის კონცეფციის ფარგლებში მანდატურის სამსახურის შემოღების შემდეგ სკოლებში ძალადობის ფაქტები შემცირდა. ჩატარებული კვლევების შედეგად გამოიკვეთა შემდეგი სტატისტიკური მონაცემები:
• პრაქტიკულად მოისპო  სკოლებში თამბაქოს მოხმარების ფაქტები;
• 80 %-ით  შემცირდა მოსწავლეების დაგვიანების ფაქტები;
• 75%-ით შემცირდა მოსწავლეების სკოლიდან გაპარვის ფაქტები (ე.წ. შატალო);
• 95%-ით  აღმოიფხვრა ფულის გამოძალვის ფაქტები;
• 80%-ით  შემცირდა   მოსწავლეებს შორის დაპირისპირების ფაქტები;
• 90%-ით  შემცირდა საჯარო სკოლებში ვანდალიზმის (სასკოლო ქონების დაზიანების) ფაქტები;
აღნიშნული შედეგები საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრისა და თბილისის საჯარო სკოლების სამასი მანდატურის შეხვედრის მთავარი თემა იყო. დიმიტრი შაშკინმა მანდატურებს ეფექტური მუშაობისთვის მადლობა გადაუხადა და აღნიშნა: ,,სტატისტიკა თვალნათლივ მიგვანიშნებს იმაზე, რომ მანდატურის სამსახურმა გაამართლა. სკოლებში შეიქმნა ისეთი უსაფრთხო გარემო, სადაც ბავშვი დაცულია და დამყარებულია დისციპლინა, რომელიც უთუოდ უნდა ახლდეს სასწავლო პროცესს’’.
შეგახსენებთ, რომ სკოლებში უსაფრთხოების დაცვის მიზნით, სკოლის მანდატურის სამსახური  ახალი სასწავლო წლიდან  თბილისის,  ბათუმის, ქუთაისისა და ზუგდიდის   საჯარო სკოლებში ამოქმედდა.

Facts of Violence Have Been Decreased at Schools
In the scope of the Safe School concept, facts of violence have been significantly decreased after introducing the Office of Resource Officers. According to the results of the research, following statistical data were identified:
• Facts of smoking are practically abolished;
• Students attendance in time is increased by 80%;
• Facts of secret missing are decreased by 75%;
• Facts of extortion are decreased by 95%;
• Violence among the schoolchildren is decreased by 80%;
• Facts of vandalism are decreased by 90%.
These issues were discussed as the main topics at the meeting between the Minister of Education and Science of Georgia and 300 Resource Officers of Tbilisi Public Schools. Dimitri Shashkini thanked them for their efficient work. “Statistics identify that Office of the Resource Officers work effectively. The schoolchildren are in the safe environment and discipline is followed that is necessary during the school hours”.
We would remind you that in order to keep schools safe, Resource Officers have been operating in Public Schools of Tbilisi, Batumi, Kutaisi and Zugdidi since the new academic year.
Resource Officers will start their activities in all Public Schools of Gori and Rustavi by the end of the year.