საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტმა ახალი კურსდამთავრებულები გამოუშვა
საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტმა წელს კურსდამთავრებულთა მეთხუთმეტე ნაკადი გამოუშვა. წელს მაგისტრის დიპლომი 146 კურსდამთავრებულს  შვიდ სხვადასხვა სპეციალობაში გადაეცა, ესენია: სახელმწიფო მმართველობა, საჯარო პოლიტიკა, თვითმმართველობა და ადგილობრივი მმართველობა,  მედია და კომუნიკაციის მენეჯმენტი, ჟურნალისტიკა და მედია მენეჯმენტი, საერთაშორისო პოლიტიკა და საერთაშორისო სამართალი.
კურდამთვარებულთა საზეიმო დაჯილდოების ცერემონიალს  საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ნოდარ სურგულაძე, ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩი საქართველოში ბატონი ჯონ ბასი, საელჩოების, საერთაშორისო ორგანიზაციებისა და საქართველოს მთავრობის წარმომადგენლები დაესწრნენ. მოწვეულ სტუმრებს შორის GIPA-ს კურსდამთავრებულებიც იყვნენ.
საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი 1994 წელს  საქართველოსა და ამერიკის შეერთებული შტატების მთავრობების სპეციალური შეთანხმების საფუძველზე შეიქმნა. ინსტიტუტის საქმიანობის მიზანია ხელი შეუწყოს საქართველოს დემოკრატიულ ქვეყნად ჩამოყალიბებას ახალგაზრდა თაობის აღზრდის გზით.

Graduation at Georgian Institute of Public Affairs (GIPA)
15th award ceremony of the graduates was held at Georgian Institute of Public Affairs (GIPA). 146 graduates received diplomas in 7 different specialties: Public Administration, Public Policy, Self Governance and Local Governance, Media and Communication Management, Journalism and Media Management, International Politics and International Law.
Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Nodar Surguladze, the U.S. Ambassador to Georgia, John Bass, representatives of Embassies, International Organizations and Government of Georgia attended award ceremony. Among special guests were GIPA graduates.
Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) was founded in 1994 on the bases of special joint agreement between Governments of Georgia and the U.S. the aim of the Institute is to support Georgia’s formation as a democratic country through bringing up young generation.