მინისტრმა გორის №7 საჯარო სკოლაში მანდატურთა სამკაციანი ჯგუფი წარადგინა
გორის №7 საჯარო სკოლის პარალელურად, მანდატურები №1, №2, № 3, №4, №6, №8, №9, №10, №11 და №12  სკოლებშიც  შევიდნენ.
სკოლებში უსაფრთხოების დაცვის მიზნით, მანდატურები ახალი სასწავლო წლიდან თბილისის, ბათუმის,ზუგდიდის და ქუთაისის  საჯარო სკოლებში  შევიდნენ. წლის ბოლომდე მანდატურის ინსტიტუტი ამოქმედდება  რუსთავის ყველა საჯარო სკოლაში. სამკაციანი ჯგუფი, რომლის შემადგენლობაშიც ერთი ქალბატონია, უსაფრთხო სკოლის პროგრამის ფარგლებში გადამზადდა პოლიციის აკადემიაში. ისინი სრულად ფლობენ იმ უნარ-ჩვევებს, რაც სკოლაში კონფლიქტების მოგვარებაში დაეხმარებათ. მანდატურების ფუნქცია დანაშაულის პრევენცია და ბავშვისთვის ყველა სახის დახმარების გაწევაა. მათ სადამსჯელო ღონისძიებების განხორციელება ეკრძალებათ და ვალდებულნი არიან მოსწავლეთა უსაფრთხოებაზე იზრუნონ.
სპეციალური ფორმითა და თანამედროვე საკომუნიკაციო საშუალებებით აღჭურვილი მანდატურები საგანგებოდ მათთვის  გამოყოფილ ოთახებში განთავსდებიან. უსაფრთხო სკოლის პროგრამის ფარგლებში განხორციელებული  ახალი ინიციატივის მიზანია, სწავლის პერიოდში მშობლებს  შვილების უსაფრთხოების სრული გარანტია.

Resource Officers launched their activities in Gori Public School №7, as well as Public schools №1, №2, №3,№4,№6,№8,№9,№10,№11 and №12.
In order to keep schools safe, Resource Officers commenced their activities in the Public Schools of Tbilisi, Batumi, Zugdidi and Kutaisi. Resource Officers will enter all Public Schools of Rustavi by the end of the year. Three-person group, including one woman passed training in the Police Academy in the scope of the Safe School program. They mastered conflict solving skills. Resource Officers’ duty is to prevent crime and provide the schoolchildren with any kind of aid. They are not allowed to punish the schoolchildren. They should care for the safety of the schoolchildren.
Resource Officers, equipped with the modern communication devises and uniform will be distributed in the special rooms. Aim of the new initiative being implemented in the frame of the Safe School program is to care for the safety of the schoolchildren.