ფოთის 11 სკოლაში მანდატურები შევიდნენ
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ნოდარ  სურგულაძემ  ქ. ფოთის  №2  საჯარო  სკოლაში  მანდატურთა სამკაციანი ჯგუფი წარადგინა.
ფოთის №2 საჯარო სკოლის პარალელურად, მანდატურები №1, №3, №4, №5, №6, №7,  №8, №11, №12 და №15 სკოლებშიც შევიდნენ. ისინი ეტაპობრივად ფოთის ყველა საჯარო სკოლას მოიცავენ.
სკოლებში უსაფრთხოების დაცვის მიზნით, მანდატურები ახალი სასწავლო წლიდან თბილისის, ბათუმის, ზუგდიდის, გორის, ქუთაისის საჯარო სკოლებში  შევიდნენ. წლის ბოლომდე მანდატურის ინსტიტუტი ამოქმედდება რუსთავის ყველა საჯარო სკოლაში.
სამკაციანი ჯგუფი, რომლის შემადგენლობაშიც ერთი ქალბატონია, უსაფრთხო სკოლის პროგრამის ფარგლებში გადამზადდა პოლიციის აკადემიაში. ისინი სრულად ფლობენ იმ უნარ-ჩვევებს, რაც სკოლაში კონფლიქტების მოგვარებაში დაეხმარებათ. მანდატურების ფუნქცია დანაშაულის პრევენცია და ბავშვისთვის ყველა სახის დახმარების გაწევაა. მათ სადამსჯელო ღონისძიებების განხორციელება ეკრძალებათ და ვალდებულნი არიან მოსწავლეთა უსაფრთხოებაზე იზრუნონ.

Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Nodar Surguladze introduced three-person group of the Resource Officers to Poti Public School №2.
In parallel with Poti Public School №2, Resource Officers launched their activities in the Public Schools №1, №3, №4, №5, №6, №7, №8, №11, №12 and №15. They will cover all schools of Poti step by step.
In order to keep schools safe, Resource Officers commenced their activities in Tbilisi, Batumi, Zugdidi, Gori, Kutaisi Public Schools from the new academic year. By the end of the year, Resource Officers will be introduced in all schools of Rustavi.
Three-person group, including one woman passed trainings in the Police Academy in the scope of Safe School concept. They mastered conflict solving skills. Resource Officers are responsible for preventing crime and providing the schoolchildren with any kind of aid. They are not allowed to punish the students, they should care for the safety of them.
Resource Officers, equipped with uniforms and modern devices, will be distributed in the special rooms. The new initiative being implemented in the Safe School concept, is designed to care for the safety of the schoolchildren.