სკოლის მანდატურებმა სპეციალური საჭიროების ბავშვები მოინახულეს. სამტრედის №15 სკოლა-პანსიონის მოსწავლეებს მანდატურებმა საჩუქრები გადასცეს.
მანდატურებთან ერთად სკოლა-პანსიონს ილუზიონისტი დავით რობაქიძეც ესტუმრა და მოსწავლეებს საინტერსო ნომრები უჩვენა. სტუმრებს ბავშვებმა თავიანთი ხელნაკეთი ნივთები დაათვალირებინეს და სპორტში საკუთარ წარმატებებზე ესაუბრნენ. მანდატურების განცხადებით მათი მიზანია იზრუნონ სკოლის, მოსწავლეების, მასწავლბლების და იქ დასაქმებული სხვა პირების უსაფრთხობაზე.
სამტრედის №15 სკოლა-პანსიონში 11დან 16 წლამდე ასაკის 19 ვაჟი ცხოვრობს. სკოლა-პანსიონში ყველა პირობაა შექმნილი განაკუთრებული საჭიროების მქონე ბავშვებთან მუშაობისთვის. პანსიონში ფუნქციონირებს სკოლა მე-4-დან მე-9 კლასის ჩათვლით, საჭიროების შემთხვევაში იხსნება დაწყებითი 1-3 კლასები.
სკოლებში უსაფრთხოების დაცვის მიზნით, მანდატურები ახალი სასწავლო წლიდან თბილისის, ბათუმის, ქუთაისის, ზუგდიდის, გორის და ფოთის საჯარო სკოლებში შევიდნენ. წლის ბოლომდე მანდატურის ინსტიტუტი რუსთავის ყველა საჯარო სკოლაში ამოქმედდება. მანდატურების ფუნქცია დანაშაულის პრევენცია და ბავშვისთვის ყველა სახის დახმარების გაწევაა. მათ სადამსჯელო ღონისძიებების განხორციელება ეკრძალებათ და ვალდებულნი არიან მოსწავლეთა უსაფრთხოებაზე იზრუნონ.

Resource officers visited the Children With Special Needs. They presented the children of Samtredia boarding-school №15 with different gifts.
Along with the resource officers, illusionist David Robakidze visited the children as well and held an interesting performance.
The children showed the guests their hand-made items and spoke about their achievements in sports.
According to the resource officers, their aim is to care for the safety of the schoolchildren, teachers and the school staff.
19 boys of 11-16 ages live in Samtredia boarding-school №15. Children With Special Needs are provided in this school with all necessary conditions. 4-9 classes operate in the boarding-school as well. 1-3 classes are opened if needed.
In order to keep schools safe, Resource Officers commenced their activities in Tbilisi, Batumi, Zugdidi, Gori, Kutaisi Public Schools from the new academic year. By the end of the year, Resource Officers will be introduced in all schools of Rustavi. Resource Officers are responsible for preventing crime and providing the schoolchildren with any kind of aid. They are not allowed to punish the students, they should care for the safety of them.