კონკურსის „გახდი ავიატორის“ ფარგლებში აქცია მოეწყო
ავიაკომპანიამ „აირზენა“,  საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან ერთად  კონკურსის „გახდი ავიატორი“ ფარგლებში აქცია მოაწყო.  თბილისის საერთაშორისო აეროპორტიდან კომპანიმა ბათუმში   გადააფრინა 40-მდე  ბავშვი სოციალურად დაუცველი და ლტოლვილთა ოჯახებიდან. ღონისძიებას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე კოკა სეფრთელაძე დაესწრო.
ერთი დღის განმავლობაში მოზარდებმა პროფესიონალი გიდის დახმარებით დაათვალიერებენ  ქალაქ ბათუმს და იმავე საღამოს გადმოფრინდებიან თბილისში. აღნიშნული ღონისძიების მიზანია მოზარდებში ავიაციის თემის პოპულარიზაცია და ახალგაზრდა ნიჭიერი თაობის აღმოჩენა.
„გახდი ავიატორის“ ფარგლებში ავიაკომპანიის პილოტები და ბორტგამცილებლები უკვე შეხვდნენ სხვადსხვა სკოლის მოსწავლეებს და მათთვის საინტერესო შეკითხვებს უპასუხეს.
გასულ წლებში მსგავსი კონკურსის შედეგად რამდენიმე მოსწავლემ თავისი მომავალი სწორედ ავიაციას დაუკავშირა.

Campaign Held in the Scope of the Competiton “Become an Aviator”
Air Company “Airzena” along with MES held a campaign in the scope of the competition Become an Aviator. The company provided around 40 vulnerable children and refugees with the air flight from the Tbilisi International Airport to Batumi. First Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Koka Sepherteladze attended the event.
During a day, adults visited the sites of Batumi along with the professional guide and left back for Tbilisi on the same evening. The aim of above campaign is popularization of Aviation and identification of the talented youth.
In the frame of Become an Aviator, pilots and stewardess have already met the children of different schools and answered their questions.
Some children chose aviation as their specialty in the previous years as a result of the competition.