სპორტის სახეობებში სასკოლო ტურნირები გრძელდება
თბილისის 55-ე საჯარო სკოლის მოსწავლეები ერთმანეთს ხელბურთის სახეობაში შეეჯიბრნენ. ფინალურ შეჯიბრში ერთმანეთს მერვე კლასის მოსწავლეები შეხვდნენ.
ხელბურთში შეჯიბრი სპორტის გაკვეთილების ფარგლებში ტარდება. სკოლაში ასევე, ფუნქციონირებს ფეხბურთისა და კალათბურთის ლიგები, სადაც ბავშვები აქტიურად ეუფლებიან სპორტის ამ სახეობებს.
ხელბურთში ფინალურ შეჯიბს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი დაესწრო. მან ფინალის მონაწილე, წარმატებული სპორტსმენი სოსო კიკნაძე პორტატული კომპიუტერით დააჯიდოვა. სოსო კიკნაძე ორი ვერცხლის მედლის მფლობელი და სულაქველიძის სახელობის სპორტული აკადემიის საუკეთესო ფეხბურთელია.
მოზარდებში სპორტით დაინტერესება იზრდება, პრეზიდენტის ინიციატივით ახალი სასწავლო წლიდან საჯარო სკოლებში ფიზიკური აღზრდის გაკვეთილებს ფიზიკური განათლებისა და სპორტის გაკვეთილები ჩაენაცვლა. ეროვნულ სასწავლო გეგმაში შევიდა ცვლილება, რომელიც გამოიხატება ფიზიკური განათლებისა და სპორტის სხვადასხვა სახეობების ინტეგრაციაში და იგი საქართველოს ყველა საჯრო სკოლაში ხორციელდება. შეიქმნა შესაბამისი სასწავლო პროგრამა, გადამზადდა პედაგოგები და  მოეწყო ინფრასტრუქტურა.

Tournaments in Sports Continue
The schoolchildren of the Public School №55 held a match in Volleyball. The 8th graders participated in the final match.
The competition is held in the scope of sports lessons. The football and basketball leagues also function at the school, where children actively participate in these kinds of sports.
The Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini attended the game. He awarded the successful sportsman, Soso Tsintsadze, with portable computer. Soso Tsintsadze is the owner of two silver medals and is the best football player of Sulakvelidze Football Academy.
The interest towards sports among adults increases. From the next academic year, lessons of physical culture will be replaced by lessons of physical education and sports, at public schools by the initiative of the President. The amendment was made in the National Curriculum, which envisages integration of physical education and various forms of sport. It will be implemented in every public school of Georgia. The special program has been created, teachers have been trained and infrastructure has been arranged.
The school competitions are held in three types of sports: Football, basketball and volleyball. The schools choose the type of the sports they want. Tournaments are held in several stages. Along with boys, teams of girls also participate in it.