სამინისტროში საუკეთესო გაკვეთილის ავტორი პედაგოგები დაჯილდოვდნენ
განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრომ და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა გამოაცხადეს საუკეთესო გაკვეთილის კონკურსი საპილოტე პროგრამის ”ნეტბუქები პირველკლასელებისთვის” მონაწილე დამრიგებლებისთვის.
კონკურსი მიზნად ისახავდა ინფორმაციულ-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების განათლების სფეროში ინტეგრაციის ხელშეწყობასა და ისტ-ის სასწავლო პროცესში გამოყენების მეთოდების გაზიარებას მასწავლებელთა შორის.
კონკურსის მონაწილე პედაგოგებმა  ეროვნული სასწავლო გეგმით გათვალისწინებულ დისციპლინებში პირველკლასელებისთვის შექმნეს სასწავლო რესურსები, რაც საგაკვეთილო პროცესში  პირველკლასელების მიერ ნეტბუქების გამოყენებას ითვალისწინებს.
საკონკურსო კომისიამ გამოავლინა შემდეგი გამარჯვებული პედაგოგები:
• მათემატიკასა და ბუნებისმეტყველების ინტეგრირებულ საუკეთესო  გაკვეთილისთვის დაჯილდოვდა ქ.თბილისის 53-ე სკოლის პირველი კლასის დამრიგებელი თამარ ვარდოსანიძე.
• ქ.ბათუმის №15 საჯარო სკოლის პედაგოგი ელისო მიქაია დაჯილდოვდა ქართული ენის გაკვეთილისთვის.
• ქ.ბათუმის №2 საჯარო სკოლის პედაგოგი ნარგიზ ბერიძე დაჯილდოვდა ინტეგრირებული ქართული და ინგლისური ენის გაკვეთილებისთვის.
ერთ-ერთმა პედაგოგმა თამარ ვარდოსანიძემ სამინისტროში სადამრიგებლო კლასის თანდასწრებით გამარჯვებული გაკვეთილი წარმოადგინა.

Teachers Were Awarded at MES for the Best Lessons
MES and National Center for Teacher Professional Development announced competition of the best lesson for the class tutors being involved in the pilot program Netbooks for the First Graders.
Aim of the competition was to support integration of informational-communication technologies in the education system and share experience among the teachers.
Teachers who participated in the competition, created education resources for the first graders in the disciplines included in the National Curriculum. These resources envisage working with netbooks in the teaching process.
The Selection Commission identified the winner teachers:
• Class tutor of Tbilisi Public School №53 Tamar Vardosanidze for the best integrated lesson in mathematics and natural sciences;
• Teacher of Batumi Public School №15 Eliso Mikaia for the best lesson in Georgian language;
• Teacher of Batumi Public School №2 Nargiz Beridze for the best integrated lesson in Georgian and English.
One of the teachers, Tamar Vardosanidze presented the winning lesson in the presence of her class at MES.