რუსთავის სკოლებში მანდატურები შევიდნენ
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა რუსთავის №21  საჯარო  სკოლაში  მანდატურთა სამკაციანი ჯგუფი წარადგინა.
რუსთავის   №21 საჯარო სკოლის პარალელურად, მანდატურები №1, №2, №3, №4, №5, №6, №7,  №8  და №9 სკოლებშიც შევიდნენ. ისინი ეტაპობრივად რუსთავის   ყველა საჯარო სკოლას მოიცავენ.
განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის დიმიტრი შაშკინის განცხადებით, 2010 წლისთვის მანდატურების საჯარო სკოლებში შესვლის პროცესი დასრულებულია.
2011 წლიდან მანდატურთა    ეტაპობრივი შესვლა საჯარო სკოლებში კვლავ გაგრძელდება.
სკოლებში უსაფრთხოების დაცვის მიზნით, მანდატურები ახალი სასწავლო წლიდან თბილისის, ბათუმის, ზუგდიდის, გორის, ქუთაისის და ფოთის  საჯარო სკოლებში  შევიდნენ.
სამკაციანი ჯგუფი, რომლის შემადგენლობაშიც ერთი ქალბატონია, უსაფრთხო სკოლის პროგრამის ფარგლებში გადამზადდა პოლიციის აკადემიაში. ისინი სრულად ფლობენ იმ უნარ-ჩვევებს, რაც სკოლაში კონფლიქტების მოგვარებაში დაეხმარებათ. მანდატურების ფუნქცია დანაშაულის პრევენცია და ბავშვისთვის ყველა სახის დახმარების გაწევაა. მათ სადამსჯელო ღონისძიებების განხორციელება ეკრძალებათ და ვალდებულნი არიან მოსწავლეთა უსაფრთხოებაზე იზრუნონ.

Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini introduced three-person group of the Resource Officers at Rustavi Public School №21.
In parallel with this school, Resource Officers launched their activities in the schools №1, №2, №3, №4, №5, №6, №7, №8 and №9. They will enter in all schools of Rustavi step by step.
According to the Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini, introducing of the Resource Officers in the Public Schools is finished in 2010.
They will commence their activities in the schools step by step from 2011.
Three-person group, including one woman, passed trainings in the Police Academy in the scope of the Safe School program. They fully mastered conflict solving skills. Duty of the Resource Officers is to prevent crime and provide the children with any kind of aid. They are not allowed to punish the children, they should care for the safety of the students.
Resource Officers, equipped with the uniform and communication devices, will be distributed in the special rooms. Aim of the new initiative being implemented in the frame of the Safe School concept is to care for the safety of the schoolchildren.