მოხალისე პედაგოგთა ნახატების გამოფენა გაიმართა
გრძელდება პროექტ ,,ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად“ ფარგლებში ჩამოსულ ინგლისურენოვან მასწავლებელთა ქართულ საზოგადოებაში ინტეგრირების პროცესი, დიდია უცხოელთა დაინტერესება ქართული კულტურით, საქართველოს ისტორიითა და ხალხური შემოქმედებით, ისინი არა მარტო ეცნობიან ქართულ სინამდვილეს, არამედ თავადაც მონაწილეობენ სხვადასხვა ღონისძიებებში.
ხელოვნების სახლში ,,მარკ არტი“ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ირინე ქურდაძე ორი მოხალისე პედაგოგის - მეთიუ ჯორდანისა და ჰანა ჩილდერსის ფოტონამუშევრების გამოფენას გაეცნო. გამოფენაზე წარმოდგენილი იყო უცხოელი მოხალისე მასწავლებლების მიერ საქართველოში გადაღებული 25-მდე ფოტონამუშევარი და როგორც მათ განაცხადეს თავისუფალ დროს ისინი დიდი ინტერესით ეცნობიან ისტორიულ ადგილებს, ქართულ ტრადიციებს და ცდილობენ ფოტოზე აღბეჭდონ საუკეთესო კადრები.
გამოფენა  საქართველოს საპატრიარქოსა და  სამოდელო სააგენტო „გრაციას“ მიერ ორგანიზებული  ღონისძიების ფარგლებში გაიმართა, სადაც ასევე წამორდგენილი იყო 4 ქართველი დიზაინერის მიერ შესრულებული ქართული ეროვნული სამოსელი და ქართული თექა. ჩვენების პარალელურად  ანსამბლი ,,გორდელა“  ქართულ ხალხურ სიმღერებს ასრულებდა.

Photo Exhibition of the Volunteer Teachers
Integration of the volunteer English language teachers in Georgian society is ongoing. Foreign teachers who have arrived in Georgia in the scope of the program Teach and Learn With Georgia are interested in Georgian culture, history and art. They personally take part in different events.
Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Irine Kurdadze visited photo exhibition of 2 volunteer teachers – Matthew Jordan and Hannah Childers at the art house “Mark Art”. Around 25 photos taken in Georgia were presented at the exhibition. According to the teachers, they spend their free time visiting historical places, learning Georgian culture and taking photos, reflecting the best moments in Georgia.
Photo exhibition was held in the scope of the event that was organized by the Patriarchate of Georgia and model agency “Grace”. Georgian National clothes and thick felt made by 4 Georgian designers were presented as well.  Ensemble “Gordela” performed Georgian folk songs at the exhibition.