ინფორმაციულ-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების ტრენინგების მეოთხე ეტაპი
თბილისის პირველ ექსპერიმენტულ სკოლაში ”ნეტბუქები პირველკასელებისთვის” პროგრამის ფარგლებში,  1 ექსპერიმენტალური,  №53-ე,  წეროვანისა და სოფელ დიღმის საპილოტე საჯარო სკოლების 21 პირველი კლასის დამრიგებელი ინფორმაციულ-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიებში ტრენინგებს გადიან. ტრენინგის მიმდინარეობას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრის დირექტორი გია მამულაშვილი აკვირდებოდა.
ტრენინგზე პედაგოგები ეცნობიან ინტერნეტის გამოყენებას პროფესიული მიზნებისთვის; ტექნოლოგიების გამოყენებას მოსწავლეებთან, მშობლებთან და კოლეგებთან კომუნიკაციისთვის; პირადი ვებბლოგის შექმნასა და მის წარმოებას; სასწავლო პროექტის ორგანიზებას ისტ-ის გამოყენებით; პროგრამა “e-Learning”-ში მუშაობას და მის გამოყენებას სასწავლო პროცესში; ელექტრონული რესურსების  ეფექტურად გამოყენებას.
მიმდინარე ტრენინგი საპილოტე სკოლების პირველი კლასის მასწავლებელთა გადამზადების მეოთხე ეტაპია. წინა ეტაპების განმავლობაში პედაგოგები გაეცნენ კომპიუტერთან მუშაობის უნარ-ჩვევებს, ადმინისტრირების პროცედურებს, სამოდელო გაკვეთილისა და დამხმარე მასალების მომზადების მეთოდებს.
ტრენინგები, თბილისის გარდა, საქართველოს სხვა ქალაქებშიც განხორციელდება და მასში მონაწილეობას მიიღებს თბილისის, ქუთაისის, ზუგდიდის, ბათუმის, წეროვანის და მესტიის საპილოტე სკოლების 114 კლასის დამრიგებელი.

The Fourth Level of the Training in IT has been Launched
In the scope of the program Netbooks for the First Graders,  21 class tutors of the first grade of the pilot First Experimental School, №53, schools of Tserovani and the village of Dighomi pass trainings in IT at the First Experimental School. Director of National Center for Teacher Development, Gia Mamulashvili attended the training as well.
Teachers learn working through the internet for the professional aims at the trainings – they master technologies for the communication with the children, parents and colleagues. They also learn how to create the personal web-blog, organization of the education project through informational-communicational technologies, program “e-Learning” in the teaching process and effective working with the electronic resources.
The ongoing training of the first grade tutors of the pilot schools presents the fourth level. During the previous levels, teachers mastered computer skills, administration procedures, modeling lesson and creation of the additional material.
Trainings will be held in other cities of Georgia as well as Tbilisi and 114 class tutors of Tbilisi, Kutaisi, Zugdidi, Batumi, Tserovani and Mestia pilot schools will take part in it.