ბარბარობა ინკლუზიურ სკოლა-პანსიონში
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ნოდარ სურგულაძემ და შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალურმა დირექტორმა სულხან სისაურმა სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე ბავშვებს წმინდა ბარბარეს დღესასწაული მიულოცეს.
ნოდარ სურგულაძემ და სულხან სისაურმა დღეს ქ. თბილისის №203 ყრუ და სმენადაქვეითებულთა სკოლა-პანსიონის აღსაზრდელებს საგანმანათლებლო-შემეცნებითი ლიტერატურა გადასცეს, ტკბილეულით გაუმასპინძლდნენ და მათთან ერთად საახალწლო ნაძვის ხე მორთეს.
ბავშვებმა  სტუმრებს რამდენიმე საახალწლო-საკონცერტო ნომერი აჩვენეს. რუსთაველის ფონდის გენერალური დირექტორის სულხან სისაურის განცხადებით, დღევანდელი აქცია არ იქნება ერთჯერადი. რუსთაველის ფონდი მომავალშიც სხვადასხვა ღონისძიებებით დაეხმარება სკოლას და მისი აღსაზრდელების  საზოგადოებაში ინტეგრაციას.
203-ე სკოლაში სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე  176 მოსწავლე სწავლობს, მათგან  94 - პანსიონური მომსახურებით სარგებლობს.

St. Barbara’s Day at the Inclusive Boarding-School
Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Nodar Surguladze and General Director of Shota Rustaveli National Science Foundation, Sulkhan Sisauri congratulated the Children With Special Needs on St. Barbara’s Day.
Nodar Surguladze and Sulkhan Sisauri presented the children of Tbilisi №203 boarding-school for Deaf and Hard of Hearing Children with the educational-cognitive literature and sweets. Guests decorated the New Year Tree together with the children.
Children held a performance as well. According to the General Director of the Foundation, Sulkhan Sisauri, similar campaigns will be still held. The Rustaveli Foundation will assist the school with different events and support integration of the children in society.
176 children study in the School №203 for the Children With Special Needs. 94 of them use the boarding-school service.