ქ. ქუთაისის 45-ე ყრუ ბავშვთა სკოლის აღსაზრდელებს ბარბარობა მიულოცეს
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი დავით კერესელიძე და ცენტრის სხვა თანამშრომლები ქ. ქუთაისის №45 ყრუ ბავშვთა სკოლას ეწვივნენ  და ბავშვებს ბარბარობის დღესასწაულთან დაკავშირებით ტკბილეული, საყოფაცხოვრებო ტექნიკა, ტელევიზორი, DVD player-ი, მათი საყვარელი მულტფილმების დისკები და სხვა საჩუქრები გადასცეს.
დავით კერესელიძესთან ერთად, ბარბარობა პატარებს დუტა სხირტლაძემ და საბავშვო ჟურნალ ”ჯუნიორის” წარმომადგენელმაც მიულოცა, რომელმაც 45-ე სკოლის თითოეულ აღსაზრდელს ჟურნალები დაურიგა.
ქუთაისის 45-ე ყრუ ბავშვთა სკოლაში სულ 40 აღსაზრდელია. განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრს სკოლაზე პატრონაჟი აქვს აღებული და მსგავსი აქციები მომავალშიც გაგრძელდება. შემდეგი ვიზიტი საშობაოდ იგეგმება და ცენტრის ხელმძღვანელობა ბავშვებს მათთვის საჭირო სხვა ნივთებით დაასაჩუქრებს.

St. Barbara’s Day Celebrated in Kutaisi School №45 for Deaf and Hard of Hearing Children
Director of the National Center for Education Quality Enhancement of MES, David Kereselidze and the representatives of the Center visited Kutaisi School №45 for Deaf and Hard of Hearing Children and presented the children with sweets, domestic items, TV, DVD player, CDs of their favorite cartoons and different gifts on St. Barbara’s Day.
Along with David Kereselidze, Duta Skhirtladze and representatives of the children’s journal Junior congratulated the children on this day as well and presented all of them with the journals.
40 children study in Kutaisi School №45. The school relies on the patronage of the National Center for Education Quality Enhancement and the Center plans to hold similar campaigns. Following visit is intended on Easter and management of the center will provide the children with all necessary items.