მორიგი სასკოლო ჩემპიონატი გაიმართა
პრეზიდენტის ინიცირებული პროექტის ფარგლებში, რომელიც მოზარდებში სპორტის პოპულარიზაციას ითვალისწინებს, თბილისის 64-ე საჯარო სკოლის გუნდებს შორის ფეხბურთში შიდა   სასკოლო ჩემპიონატი ჩატარდა. ფინალურ შეხვედრას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ირინე ქურდაძე დაესწრო. მოზარდ სპორტსმენთა საგულშემატკივროდ 64-ე სკოლას ამერიკელი საზღვაო ქვეითებიც სტუმრობდნენ.
რამდენიმედღიანი შეჯიბრი უფროსკლასელებს შორის ჩატარდა, ფინალურ შეხვედრაში ერთმანეთს  X, XI და XII კლასელთა ნაკრები გუნდები შეხვდნენ. გამარჯვებულ გუნდს ჩემპიონის თასი და სიგელები გადაეცა, ხოლო გუნდის საუკეთესო ბომბარდირს ირინე ქურდაძემ პერსონალური კომპიუტერი გადასცა. სიგელები გადასცეს ამერიკელმა საზღვაო ქვეითებმა მეორე ადგილზე გასული გუნდის ფეხბურთელებს.
64-ე საჯარო სკოლა მრავალეთნიკურია და აქ 500-მდე მოსწავლე სწავლობს, სამინისტროს მიერ ინიცირებული ყველა სიახლე სკოლაში წარმატებით ხორციელდება, მათ შორის სპორტის გაკვეთილების დანერგვა.  მოსწავლეები ჩართულნი არიან სასკოლო ჩემპიონატებში, სკოლის კალათბურთის ნაკრებმა საბურთალოს სკოლებს შორის ჩატარებულ ჩემპიონატში 161-ე საჯარო სკოლის ნაკრები დაამარცხა და საპატიო მესამე ადგილი მოიპოვა.
მოზარდებში სპორტით დაინტერესება იზრდება, პრეზიდენტის ინიციატივით ახალი სასწავლო წლიდან საჯარო სკოლებში ფიზიკური აღზრდის გაკვეთილებს ფიზიკური განათლებისა და სპორტის გაკვეთილები ჩაენაცვლა. ეროვნულ სასწავლო გეგმაში შევიდა ცვლილება, რომელიც გამოიხატება ფიზიკური განათლებისა და სპორტის სხვადასხვა სახეობების ინტეგრაციაში და იგი საქართველოს ყველა საჯრო სკოლაში ხორციელდება. შეიქმნა შესაბამისი სასწავლო პროგრამა, გადამზადდა პედაგოგები და  თითქმის ყველა სკოლაში მოეწყო თანამედროედ აღჭურვილი ღია ან დახურული სპორტული მოედნები.

Another School Competition was Held
Internal football match was held between the teams of Tbilisi Public School №64 in the scope of the President’s initiative on sports popularization. Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Irine Kurdadze observed the final match. U.S. Marines attended the match at Public School №64 as well.
Competition was held between the high graders. Teams composed with 10th, 11th, and 12th graders competed in the final match. The winning team was awarded with the Cup and diploma. Irine Kurdadze presented the best bombardier with the portable computer. Footballers, who took the second places, were awarded by the U.S. Marines as well.
Public School №64 is the multiethnic school and around 500 children study there. All innovations, initiated by MES are being successfully implemented there, among these innovations is the sports classes. The schoolchildren are engaged in the school competitions. Basketball team of this school defeated the team of the School №161 and took the third place in the school competition.
Adults’ interest in sports is increasing. By the initiative of the President, physical fitness lessons were replaced with the sports classes from the new academic year. Amendments were made in the National Curriculum that is reflected in the integration of physical education and different types of sports. It is being held in all Public Schools of Georgia. New curriculum was created, teachers were retrained and gyms as well as the stadiums were refurbished almost in all schools.
School competitions are held in 3 types of sports: football, basketball and volleyball. Schools choose them independently. Tournaments are held in several rounds and boys along with the girls took part.