მინისტრის ვიზიტი კანადაში
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი ოფიციალური სამუშაო ვიზიტით კანადაში იმყოფება.
ვიზიტის ფარგლებში საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და კანადურ მასწავლებელთა დასაქმების ორგანიზაცია Footprints Recruting Incorporations-ს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
Footprints Recruting Incorporations 2010 წლის მარტიდან აქტიურად თანამშრომლობს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან  „ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად“ პროექტის ფარგლებში, რომელიც ინგლისურენოვანი პედაგოგების საქართველოში   ჩამოყვანას ისახავს მიზნად.
მემორანდუმის თანახმად, 2011 წელს საქართველოში ჩამოსული მოხალისე ინგლისურენოვანი პედაგოგების რაოდენობა 1500-მდე გაიზრდება, რაც მოსწავლეებს ინგლისური ენის უკეთ შესწავლაში, ხოლო ინგლისური ენის ადგილობრივ პედაგოგებს კვალიფიკაციის ამაღლებაში დაეხმარება.
ინგლისური ენის სწავლების გაძლიერების მიზნით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო  2010 წლის ივლისიდან ახორციელებს პროექტს „ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად“, რომელიც განათლების სისტემაში ერთ-ერთ წარმატებულ რეფორმად ითვლება. პროექტი წლის ბოლომდე საქართველოში 1000 ინგლისურენოვანი მასწავლებლის ჩამოყვანას ითვალისწინებს. 2011 წელს მოხალისე მასწავლებლების რაოდენობა 1500-მდე გაიზრდება.
ინგლისურენოვანი მასწავლებლები ამ ეტაპზე  აჭარის, გურიის, სამეგრელოს, იმერეთის, რუსთავისა და თბილისის საჯარო სკოლებში ასწავლიან.
მათ უკვე შეძლეს საზოგადოებაში ინტეგრირება, ისინი ადგილობრივ მოხალისე ოჯახებში უფასოდ ცხოვრობენ. პროექტის დასრულების შემდეგ ინგლისურენოვანი მასწავლებლები მსოფლიოს მასშტაბით საქართველოს კეთილი ნების ელჩები გახდებიან.

Minister Paying an Official Visit to Canada
Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini is paying an official visit to Canada.
In the scope of the visit, Memorandum of Cooperation was signed between MES and Canadian Footprints Recruiting Incorporation – Organization for Teachers’ Employment.
Footprints Recruiting Incorporation has been cooperating with MES since March 2010 in the frame of the project Teach And Learn With Georgia that is designed to recruit English Language Teachers to Georgia.
By the announcement of Dimitri Shashkini, number of the foreign teachers will increase by 2011 and amount to around 1,500 according to the Memorandum. This will support schoolchildren to better learn English language and at the same time, teachers will have opportunity to advance their qualification.
In order to strengthen English language teaching, MES has been implementing the project Teach And Learn With Georgian since July  2010 that is acknowledged as one of the successful reforms in Georgian education system. The project envisages recruiting 1,000 volunteer teachers by the end of the year. Number of teachers will amount to 1,500 in 2011.
English language teachers are carrying out their activities in the Public Schools of  Adjara, Guria, Samegrelo, Imereti, Rustavi and Tbilisi.
They have already been integrated in Georgian society. Teachers live in the local families free of charge. After finishing the project, volunteer teachers will serve as the Goodwill Ambassadors of Georgia across the world.