მინისტრი კანადაში ვიზიტს განაგრძობს
კანადაში ოფიციალური სამუშაო ვიზიტით მყოფმა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა და ტორონტოს უნივერსიტეტის ხელმძღვანელებმა სამუშაო შეხვედრა გაიმართეს.
ტორონტოს უნივერსიტეტს ერთ-ერთი წამყვანი ადგილი უჭირავს მსოფლიო უნივერსიტეტების სიაში, განსაკუთრებით საინჟინრო ტექნოლოგიებსა და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებების კუთხით, რაც საქართველოში პრიორიტეტულ მიმართულებას წარმოადგენს. შეხვედრის მიზანი საქართველოსა და ტორონტოს უნივერსიტეტებს შორის სამომავლო თანამშრომლობა იყო.
საინჟინრო ტექნოლოგიებსა და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებების სფეროში გამოცდილების გაზიარების მიზნით, შეხვედრაზე სტუდენტთა გაცვლის თაობაზე აქტიური თანამშრომლობა დაიგეგმა.

Minister Continues his Visit to Canada
In the scope of an official visit to Canada, working meeting was held between the Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini and the Heads of the Universities of Toronto.
Aim of the meeting was to establish cooperation between the universities of Georgia and Toronto. Toronto University holds the leading position in the list of the universities of the world, particularly   engineering technologies and natural sciences are highlighted that are the priority directions in Georgia.
Exchanging students, sharing experience in the fields of engineering and natural sciences was planned at the meeting.