სკოლის მანდატურებმა და პარლამენტის წევრებმა სამტრედიის №15 სპეციალური საჭიროების მქონე ბავშვთა სკოლა-პანსიონი მოინახულეს და მოსწავლეებსა და სკოლის პერსონალს ნიკოლოზობის დღესასწაული მიულოცეს. მანდატურებმა და სტუმრებმა მოსწავლეებს საჩუქრები გადასცეს.
ღონისძიების ფარგლებში, ბავშვებმა სტუმრებს თავიანთი ხელნაკეთი ნივთები დაათვალირებინეს, საკუთარი შესაძლებლობები კი სიმღერითა და ლექსებით წარმოაჩინეს.
მანდატურების განცხადებით, მათი მიზანია იზრუნონ სკოლის, მოსწავლეების, მასწავლბლებისა და იქ დასაქმებულ სხვა პირთა უსაფრთხობაზე.
სამტრედის №15 სკოლა-პანსიონში 11-დან 16 წლამდე ასაკის 19 ვაჟი ცხოვრობს. სკოლა-პანსიონში ყველა პირობაა შექმნილი განაკუთრებული საჭიროების მქონე ბავშვებთან მუშაობისთვის. პანსიონში ფუნქციონირებს სკოლა მე-4-დან მე-9 კლასის ჩათვლით, საჭიროების შემთხვევაში იხსნება დაწყებითი 1-3 კლასები.

Resource Officers and MPs visited Samtredia boarding-school №15 for the Children With Special Needs and congratulated the schoolchildren and the school staff on St. Nichola's Day. Resource Officers and the guests presented the children with different gifts.
In the scope of the event, the schoolchildren showed their handmade items to the guests and held a performance.
According to the Resource Officers, their duty is to care for the safety of the schoolchildren, teachers and the school staff.
19 boys of 11-16 ages live in Samtredia boarding-school №15. The Children With Special Needs are provided with all necessary conditions in the school. 4-9 grades operate in the school. 1-3 grades are opened if necessary.