კეთილმოწყობილი სასადილო ამჯერად 24-ე საჯარო სკოლაში გაიხსნა
პრეზიდენტის მიერ ინიცირებული პროექტის ფარგლებში,  საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ, კომპანია ”გოგლი-მოგლის”  წარმომადგენლებთან ერთად, თბილისის 24-ე საჯარო სკოლაში მორიგი, თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი სასადილო გახსნა.
სასკოლო სასადილოების კეთილმოწყობა, რომელიც უსაფრთხო და ჯანსაღი სკოლის კონცეფციის ფარგლებში ხორციელდება, გასულ სასწავლო წელს რამდენიმე საპილოტე სკოლაში დაიწყო და ახალი სასწავლო წლიდანაც წარმატებით მიმდინარეობს.  სასადილოების გარემონტება და თანამედროვე აპარატურით აღჭურვა კომპანიებმა ”მეგა-ფუდმა” და ”გოგლი-მოგლმა” განახორციელეს, ეს კომპანიები ზრუნავენ სასადილოების ახალი და ჯანსაღი პროდუქტებით მომარაგებაზეც.
თანამედროვე სასკოლო კვების ობიექტებში, პირველად საქართველოში, ანგარიშსწორება ელექტრონული ბარათებით მიმდინარეობს. ბარათები მოსწავლეებს ,,ტაოპრივატბანკმა’’ უსასყიდლოდ დაუმზადა. მშობელი მისთვის მისაღებ გარკვეულ თანხას ბავშვს ბარათზე ურიცხავს, რომელსაც იგი მხოლოდ   სასკოლო სასადილოში იყენებს.  ასეთი შესაძლებლობა ხელს უწყობს მოსწავლეებს შორის ფულთან დაკავშირებული უსიამოვნებების  შემცირებას. სკოლებში ნაღდი ფულის ბრუნვის აკრძალვა და ბარათების შემოღება უსაფრთხო სკოლის პროგრამის ერთ-ერთი მთავარი პრიორიტეტია და მიზნად ისახავს უსაფრთხო  და ჯანსაღი სკოლის კონცეფციის დანერგვასა და განვითარებას.

Refurbished Canteen Was Opened in Tbilisi Public School №24
First Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Koka Sepherteladze, along with the representatives of the company “Gogli Mogli” opened another refurbished canteen at Tbilisi Public school №24 in the scope of the project, initiated by the President.
Refurbishment of the school canteens began in several pilot schools in the previous year in the frame of the Safe School concept and it is being successfully held the current year as well. Companies “Mega Food” and “Gogli Mogli” renovated and equipped the canteens with the modern technique and these companies provide them with the healthy food.
For the first time in Georgia, calculation is carried out in these modern canteens with the credit cards. The schoolchildren were provided with the credit cards by TaoPrivatBank free of charge. Parents will be able to transfer to these cards the desired sum and the children will use them only in the school canteens. Such opportunities decrease disagreements concerning cash. Abolishing cash and introducing credit card system is one of the top priorities of the Safe School program and is aimed to develop safe and healthy school concept.