სასკოლო ჩემპიონატები გრძელდება
პრეზიდენტის ინიცირებული პროექტის ფარგლებში, რომელიც მოზარდებში სპორტის პოპულარიზაციას გულსხმობს, თბილისის 22-ე საჯარო სკოლის გუნდებს შორის კალათბურთში შიდა   სასკოლო ჩემპიონატი ჩატარდა. ფინალურ შეხვედრას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე კოკა სეფერთელაძე დაესწრო. პატარა სპორტსმენებს სკოლის მოსწავლეები და სტუმრები გულშემატკივრობდნენ.
რამდენიმედღიანი შეჯიბრი VIII და IX კლასელებს შორის ჩატარდა. გამარჯვებულ გუნდს ჩემპიონის თასი და სიგელები გადაეცა, ხოლო გუნდის საუკეთესო მოთამაშეს კოკა სეფერთელაძემ პერსონალური კომპიუტერი გადასცა. სიგელები მიიღო  ყველა მონაწილემ.
სპორტული ტურნირი რეაბილიტირებულ სპორტულ დარბაზში მიმდინარეობდა. დარბაზი გარემონტდა და აღიჭურვა სამინისტროს მიერ ინიცირებული პროგრამა ,,ALUMNI’’-ის ფარგლებში,  22-ე საჯარო სკოლისათვის წარმატებული კურსდამთავრებულებისა და მასწავლებელთა მიერ შემოწირული თანხით.
№22 სკოლაში 1000-მდე მოსწავლე სწავლობს, სამინისტროს მიერ ინიცირებული ყველა სიახლე სკოლაში წარმატებით ხორციელდება, მათ შორის სპორტის გაკვეთილების დანერგვა.  მოსწავლეები ჩართულნი არიან სასკოლო ჩემპიონატებში,  მონაწილეობენ სასკოლო ოლიმპიადებში.  სკოლაში წარმატებით  მოქმედებს პროფესიული პროგრამები- გოგონებისთვის კულინარიაში, ვაჟები კი, სადურგლო და საზეინკლო საქმიანობას სწავლობენ.

School Competitions Are Still Held
In the scope of the President’s project on the popularization of sports, internal school competition in basketball  was held at Tbilisi Public School №22, among the teams of the school. First Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Koka Sepherteladze attended the final game. Young sportsmen were supported by the guests and the schoolchildren.
The competition was held between 8th and 9th graders. The winner team was awarded with the Cup and certificates. The best player of the team was presented with the personal computer by Koka Sepherteladze. All participants were awarded with certificates as well.
The competition was held in the rehabilitated gym of the school. It was renovated and equipped in the scope of the program ALUMNI initiated by MES. The sum was transferred there by the successful graduates and teachers of the school.
Around 1,000 schoolchildren study in Tbilisi Public School №22. All innovations of MES are successfully implemented at school, among them is the development of the sports classes. The schoolchildren are engaged in the school competitions. Professional programs – cookery for the girls and joiner’s work for the boys are carried out at school.