საატესტატო გამოცდების ტექნიკურ უზრუნველყოფაზე სემინარი გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ გიორგი ჩახნაშვილმა საატესტატო გამოცდებისათვის სკოლების ინტერნეტიზაციის პროცესთან  დაკავშირებით, სამუშაო სემინარი გახსნა და მის მუშაობაში მიიღო მონაწილეობა.
ორდღიან სემინარში  გამოცდების ეროვნული ცენტრის, ”მაგთიკომის“, კომპანიების ,,გრენასა“ და ,,ჯესკოს“ წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ. სამუშაო შეხვედრაზე განიხილეს სკოლების  ინტერნეტიზაციის პროცესის მიმდინარეობის, საატესტატო გამოცდების ტექნიკური უზრუნველყოფისა და  სხვა მნიშვნელოვანი საკითხები.
2011 წელს დაგეგმილ საატესტატო გამოცდებს მოსწავლეები უშუალოდ საკუთარ სკოლებში, CAT-ის სისტემით  კომპიუტერებთან ჩააბარებენ.  CAT-ის სისტემა მოსწავლის შესაძლებლობებზე მორგებულ ტესტირებას გულისხმობს.
გამოცდის ეს მოდელი სკოლების სრულ  ინტერნეტიზაციას მოითხოვს. ინტერნეტიზაციის პროცესს სკოლებში კომპანია ,,მაგთიკომი“ ახორციელებს.

Seminar Held on the Technical Support of the High School Exams
Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Giorgi Chakhnashvili opened the workshop on providing the schools with internet connection for the High School Exams and participated in it.
Representatives of the companies “Magticom”, “Grena”, “Gesco” and National Exam Center took part in the two-day seminar.
Important issues such as the process of providing the schools with internet connection, technical support of the High School Exams were discussed at the seminar.
The schoolchildren will pass 2011 High School Exams at their schools through the so called CAT system that envisages examination of the schoolchild and taking into consideration his/her abilities.
Company “Magticom” provides the schools with internet connection that is needed for this type of exam.