სკოლების მანდატურებმა სისხლი უანგაროდ ჩააბარეს
სკოლების მანდატურებმა “მ. იაშვილის სახელობის ბავშვთა ცენტრალურ საავადმყოფოში” სისხლი უანგაროდ ჩააბარეს. საქცელმოქმედო აქციის ფარგლებში, ონკოლოგიური სენით დაავადებულ ბავშვებს 100 მანდატური დაეხმარა. მათ მიერ ჩაბარებული სისხლი ამავე საავადმყოფოს ონკოჰემატოლოგიურ განყოფილებას მოხმარდება. ჩაბარებული სისხლით სარგებლობა მ. იაშვილის სახელობის კლინიკის პაციენტების გარდა ონკოლოგიურად დაავადებულ ნებისმიერ ბავშვს შეეძლება.
მანდატურების თქმით, მსგავს აქციებში მონაწილეობა  ძალიან მნიშვნელოვანია და ისინი მზად არიან ნებისმირ დროს მხარში დაუდგნენ  მოზარდებს, რომელთაც დახმარება ესაჭიროებათ.
სკოლებში უსაფრთხოების დაცვის მიზნით, მანდატურები ახალი სასწავლო წლიდან თბილისის,  ბათუმის, ქუთაისის, ზუგდიდის, გორის,  ფოთის და რუსთავის  საჯარო სკოლებში  შევიდნენ. მანდატურთა  ვალია  იზრუნონ სკოლის, მოსწავლეების, მასწავლბლების და იქ დასაქმებული სხვა პირების უსაფრთხობაზე.

Resource Officers Donated Blood
Resource Officers donated blood for the children with cancer in Iashvili Children’s Central Hospital. Around 100 Resource Officers gave blood to the children. Given blood will be used for the patients of Onco-Hematological Department of the Hospital. Any child with cancer from different hospitals will be able to receive blood.
According to the Resource Officers, their participation in similar events is very important as they are ready to provide the children with assistance any time.
In order to keep schools safe, Resource Officers started working in Tbilisi, Batumi, Zugdidi, Gori, Kutaisi and Poti Public Schools from the new academic year. Resource Officers care for the safety of the schoolchildren, teachers and the school staff.