საუკეთესო სასწავლო პროექტების ავტორები დაჯილდოვდნენ
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ირინე ქურდაძემ საუკეთესო ელექტრონული საგანმანათლებლო რესურსის ავტორი 25 მასწავლებელი დააჯილდოვა. მათ მონაწილეობა მიიღეს სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის მიერ ორგანიზებულ ტრენინგების პროგრამაში "ინფორმაციულ-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების გამოყენება სასწავლო პროცესში".  ტრენინგების განმავლობაში მასწავლებლებმა  ისტ-ით გამდიდრებული გაკვეთილის გეგმები და სასწავლო პროექტები შექმნეს, რისთვისაც ყველაზე მაღალი შეფასებები დაიმსახურეს.
გამარჯვებული მასწავლებლები მონაწილეობას მიიღებენ მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ერონული ცენტრის მიერ ინიცირებულ პროექტში ”ელექტრონული საგანმანათლებლო თამაშები”,  ასევე მათ დამატებითი ანაზღაურება დაენიშნებათ.  მსგავსი პროექტის ფარგლებში,  2010 წელს მასწავლებლებმა უკვე შექმნეს საგანმანათლებლო თამაშები სხვადასხვა საგნობრივ ჯგუფში, ორი  საუკეთესო პროექტის ავტორი კი ევროპული სასკოლო ქსელის  25-ე საერთაშორისო კონფერენციაზე გაემგზავრება, რომელიც დანიაში 9-დან 13 მარტის ჩათვლით გაიმართება.
სასწავლო კომპიუტერული პროგრამების გამოყენება პედაგოგებს საშუალებას აძლევს  გაამდიდრონ და უფრო საინტერესო გახადონ გაკვეთილები. აქედან გამომდინარე, სასწავლო პროცესში საინფორმაციო-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების  ჩართვას განსაკუთრებული ყურადღება ეთმობა  და  სამინისტრო  ამ მიმართულებით ინტენსიურ სამუშაობს აწარმოებს. 2010 წელს  ინფორმაციულ-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების საბაზო და მე-2 დონის ტრენინგ-კურსები 5710 მასწავლებლმა გაიარა. მათ მიერ მომზადებული მასალები განთავსებულია ელექტრონული საგანმანათლებლო რესურსების საცავში www.lemill.net  და პირად ბლოგებზე.  2011 წელს დამატებით 12000 მასწავლებლის და 700 ინფორმაციული მენეჯერის მომზადება იგეგმება.

Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Irine Kurdadze awarded 25 authors of the best electronic educational resources. Teachers took part in the training program “IT in the Education Process” organized by the National Center for Teacher Professional Development of MES. During the trainings, teachers created ICT based lesson plans and education projects and received the best assessments.
Winning teachers will participate in the project “Electronic Education Games” initiated by the National Center for Teacher Professional Development and receive additional salary. In the scope of the similar projects, teachers already created educational games in the different subject matter groups in 2010. Author of the best two projects will leave for Denmark, in March 9-13, in order to attend 25th international conference of the European School Network.
Educational computer programs enable teachers to enrich the lessons. Therefore, particular attention is drawn on the involvement of ICT in the education process and MES intensively works in this direction. 5,710 teachers passed trainings in the basis of ICT and Level 2. Materials created by them are posted on the storage of the electronic educational materials www.lemill.net and personal blogs. Additionally, it is planned to train 12,000 teachers and 700 IT managers in 2011.