კონკურსის ”მე მიცავს ჩემი ჯარი” გამარჯვებულები გამოვლინდნენ
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ და საქართველოს თავდაცვის მინისტრის მოადგილე ნიკა ძიმცეიშვილმა ”მე მიცავს ჩემი ჯარი” კონკურსში გამარჯვებული მოსწავლეები  სერტიფიკატებით, დიპლომებითა და ფულადი პრიზებით დააჯილდოვეს.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრომ საქართველოს თავდაცვის სამინისტროსთან თანამშრომლობით, სკოლის მოსწავლეებისთვის  ნახატების კონკურსი ჩაატარა თემაზე ”მე მიცავს ჩემი ჯარი”.  კონკურსი  ორ ასაკობრივ ჯგუფში I-VI და VII-XII კლასის მოსწავლეებისთვის ჩატარდა და მოიცავდა სამ ეტაპს:  სასკოლო,  რეგიონულ და დასკვნით ტურებს. სკოლებმა რეგიონულ ტურში  ორი საუკეთესო ნახატი წარმოადგინეს, რომელთაგან თითო მასწავლებლებისა და მოსწავლეების მიერ ფარული კენჭისყრის გზით იქნა შერჩეული.
რეგიონულ ტურში 26 ნახატმა გაიმარჯვა, მათ ავტორებს სერთიფიკატები გადაეცათ. დასკვნით ტურში გამარჯვებულები კი დიპლომებითა და ფულადი პრიზებით დაჯილდოვდნენ:  I ადგილზე გასულს - 700 ლარი გადაეცა, II ადგილზე გასულს - 500 ლარი და  III ადგილზე გასულს - 300 ლარი გადაეცა.
საზეიმო დაჯილდოება საქართველოს თავდაცვის სამინისტროში გაიმართა, სადაც 39 საუკეთესო ნახატი იყო გამოფენილი.

Winners of the Competition “My Army Protects Me” Were Identified
First Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Koka Sepherteladze and Deputy Minister of Defence, Nika Dzimtseishvili awarded with certificates, diplomas and prizes the winners of the competition “My Army Protects Me”.
MES in cooperation with the Ministry of Defence held the art competition “My Army Protects Me” among the schoolchildren. The competition was held among the two age-groups -  I-VI and VII-XII and covered three levels: school, regional and the final rounds. The schools presented two best paintings in the regional round. One of them was selected through the secret voting by one teacher and another - by the schoolchildren.
26 paintings won the regional round and authors were awarded with certificates. The winners were awarded with computers, diplomas and prizes in the final round: holder of the first place received 700 GEL,  II place – 500GEL and III place – 300 GEL.