საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი №10 საჯარო სკოლის ბიოლოგიის მასწავლებელს ქეთევან დოლიძეს სახლში ეწვია, ახალი წელი მიულოცა და საჩუქრად პერსინალური კომპიუტერი გადასცა.
ქალბატონი ქეთევან დოლიძე თითქმის 50 წელია სკოლაში მოღვაწეობს, იგი სწავლების ნოვატორული მეთოდების დანერგვისათვის ორჯერ ქალაქის წლის საუკეთესო პედაგოგად იყო დასახელებული, იყო ჩართული უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში მისაღები გამოცდების კომისიებში, 2001 წელს არჩეულ იქნა საქართველოს ეკოლოგიურ მეცნიერებათა აკადემიის ასოცირებულ წევრად, 2004 წელს ფონდ "ღია საზოგადოება საქართველოს" მიერ იქნა გრანტირებული, მის შესახებ არაერთგზის იბეჭდებოდა გაზეთებში, 2010 წელს მასწავლებლის დღესთან დაკავშირებით, ქ. თბილისის მერიამ "ბავშვთა აღზრდისა და განვითარების საქმეში განსაკუთრებული წვლილისათვის" მედლითა და სიგელით დააჯილდოვა.
ქეთევან დოლიძე დღესაც აქტიურ პედაგოგიურ მოღვაწეობას ეწევა, სისტემატიურად ადევნებს თვალყურს პროცესებს და განსაკუთრებით ახარებს განათლების სფეროში მიმდინარე რეფორმა. სიახლეების მიმდევარი პედაგოგი თავადაც მუდმივ ძიებაშია, იგი განსაკუთრებით მინისტრის საჩუქარმა გაახარა. როგორც მან აღნიშნა, პერსონალური კომპიუტერი განათლების სფეროში მსოფლიო გამოცდილების გაზიარებასა და სიახლეების გაცნობაში დაეხმარება.
დიმიტრი შაშკინმა მადლობა გადაუხადა დამსახურებულ მასწავლებელს ნაყოფიერი პედაგოგიური მოღვაწეობისთვის, დიდხანს სიცოცხლე უსურვა და აღნიშნა, რომ ძალზე მნიშვნელოვანია მუდამ გვახსოვდეს და პატივს ვცემდეთ ღირსეულ პედაგოგებს.

Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini visited the teacher of biology of the Public School №10, Ketevan Dolidze at home, wished her happy New Year and presented with the personal computer.
Ms. Dolidze has been working at school for almost 50 years. She was named as the best teacher of the city two times for developing innovative methods of teaching. She was involved in the Selection Board of Higher Educational Institutions. Ms. Dolidze was selected as an Associate Professor at the Georgian Academy of Ecological Sciences in 2001. She was awarded with grant by the Open Society Georgia Foundation in 2004. Numerous articles about her activities were published in different magazines. In 2010, in the scope of the Teacher’s International Day, Tbilisi City Hall awarded Ms. Dolidze with the medal and certificate for her distinguished contribution to the development of the children.
Ketevan Dolidze still holds pedagogic activities at school, systematically supervises the ongoing processes and highlights the significance of the education reform. Ms. Dolidze permanently works on own capacity development. Minister’s present made her especially happy as she will be able to share world’s experience in the education area and find innovations through the computer.
Dimitri Shashkini thanked the merited teacher for her productive activities, wished her long life and noted that the most important is to remember merited teachers and respect them.