სოციალურად დაუცველი 13 წლის გიორგი მალაზონია მინისტრმა დაასაჩუქრა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა 13 წლის გიორგი მალაზონიას ახალი წელი პირადად მიულოცა და საჩუქრად პერსონალური კომპიუტერი გადასცა. მოზარდი დედობილთან ქალბატონ მარიამ ზაალიშვილთან ერთად, უკიდურესად მძიმე პირობებში ცხოვრობს.
ცერემბლიარული დამბლით დაავადებული გიორგი, რომელსაც გადაადგილება უჭირს თბილისის 30-ე საჯარო სკოლის მერვე კლასში სწავლობს. მიუხედავად მძიმე ფიზიკური და სოციალური მდგომარეობისა გიორგი მალაზონია გამორჩეულად წარმატებული მოსწავლეა, გატაცებულია ჭადრაკით და არის მრავალი პრიზის მფლობელი.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრისათვის გიორგი მალაზონიას შესახებ ცნობილი ტელეკომპანია იმედის მიერ მომზადებული სიუჟეტიდან გახდა. სამინისტრო მომავალში დაინტერესდება გიორგის სწავლასთან დაკავშირებული პრობლემებით და საჭიროების შემთხვევაში შესაბამის დახმარებას აღმოუჩენს.

Minister’s Gift to the 13 Years Old Vulnerable Giorgi Malazonia
Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini presented 13 years old Giorgi Malazonia with the personal computer and wished him a happy New Year. Giorgi lives with his foster-mother, Mariam Zaalishvili in the hard living conditions.
Besides the cerebral palsy and the movement problems, hard social and physical conditions, Giorgi is the 8th grader of Tbilisi Public School #30 and is the successful schoolchild. He is interested in chess and is the holder of many awards.
Minister of Education and Science of Georgia was informed about Giorgi through the topic of Imedi TV. MES will get familiarized with the problems of Giorgi, concerning his studying and if needed, provide him with assistance.