სოციალურად დაუცველ მოსწავლეებს ”ბარამბოს” ქარხანამ უმასპინძლა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ინიციატივით, მოსწავლეებს სოციალურად დაუცველი ოჯახებიდან და ომში დაღუპულ ქართველ გმირთა შვილებს ”ბარამბოს” ტკბილეულის ქარხანამ უმასპინძლა.
ბავშვებმა მინისტრის პირველ მოადგილესთან კოკა სეფერთელაძესთან  ერთად, თანამედროვე ტექნოლოგიებით აღჭურვილი ქარხანა დაათვალიერეს, გაეცნენ იმ მეთოდებსა და საშუალებებს, რასაც ქარხნის კვალიფიციური თანამშრომლები ტკბილეულის დასამზადებლად იყენებენ. როგორც პატარა სტუმრებმა განაცხადეს, ეს დღე მათთვის განსაკუთრებული იყო და არასოდეს დაავიწყდებათ. დასასრულს, ყველა ბავშვს ”ბარამბოს” ტკბილეული საჩუქრად გადაეცა.
წარმატებულ მოსწავლეთა წახალისება და ზრუნვა იმ მოზარდებზე, რომელთაც ყველაზე მეტად სჭირდებათ ყურადღება სამინისტროსთვის პრიორიტეტია. ამ მიმართულებით ბევრი რამ კეთდება და მომავალშიც არაერთი საქველმოქმედო ღონისძიება განხორციელდება.

Factory of "Barambo" Hosting the Vulnerable Children
By the initiative of MES, sweet factory “Barambo” hosted the children from vulnerable families and children of Georgian war victims.
Children, along with the First Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Koka Sepherteladze visited the factory, equipped with the modern technologies, got familiarized with the methods and ingredients that are used by the qualified staff of “Barambo” to make the sweets. According to the guests, the day was distinguished and unforgettable for them. At the end of the visit, all children were presented with the sweets of “Barambo”.
Encouragement of the successful schoolchildren and taking care for the vulnerable adults is the priority of MES. Charity campaigns will be still held in the future.