საშობაო მილოცვა ”მკურნალის” ახალგაზრდებს
საქველმოქმედო ორგანიზაცია ”მკურნალში” მცხოვრებ ახალგაზრდებს შობის დღესასწაული მიულოცეს. საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა მათ საშობაო ტკბილეული მიუტანა. პატარებს კი, დავით კერესელიძემ სათამაშოები გადასცა.
”მკურნალში” ბავშვთა სახლებიდან წამოსული ზრდასრული მოქალაქეები ცხოვრობენ, რომლებსაც თავშესაფარი არ აქვთ. რამდენიმე მათგანს შვილიც ჰყავს,  ორგანიზაციაში სულ 4 ბავშვია.
”მკურნალში” მცხოვრები პირები ადგილზე არიან დასაქმებულები, მუშაობენ კომპიუტერული ტექნიკის შეკეთებასა და მინანქარზე, ისინი ხელობასაც ადგილზე სწავლობენ და შემდგომში სხვებსაც ასწავლიან. საქველმოქმედო ორგანიზაციაში სულ 16 მუდმივად მაცხოვრებელი პირია.

Christmas Gifts to the Youngsters of “Mkurnali”
Director of the National Center for Education Quality Enhancement of MES, David Kereselidze visited the charity organization “Mkurnali”, wished merry Christmas to the youngsters, living there and presented them with sweets. David Kereselidze presented the children of “Mkurnali” with toys.
Grown-up citizens, who lived in the orphanages, moved to “Mkurnali” as they are homeless people. Some of them have children. Totally 4 children live in the organization.
People living in “Mkurnali” have been employed at the place. They repair computer techniques and work on enamel. They master vocations at the place as well and afterwards, teach the others. Totally, 16 permanent inhabitants live in the charity organization.